برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

۳ دلیل منطقی که ثابت می کند پی بردن به موفقیت مهمتر از استعداد است

همه ما در جوامعی زندگی می کنیم که در صورت موفقیت ، به سرعت برچسب “استعداد” می خورند. در این جوامع معمولاً افراد موفق به عنوان افرادی شناخته می شوند که از توانایی ها و استعدادهای خارق العاده ای برخوردار هستند و بنابراین با افراد دیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال ، یک بازیگر یا تاجر موفق باید “استعداد” خود را داشته باشد. شما چی فکر میکنید؟ فکر می کنید استعداد مهمتر است یا تلاش و سخت کوشی؟ در این مقاله ، ما سه دلیل منطقی را توضیح می دهیم که ثابت می کند تلاش برای موفقیت مهمتر از استعداد است.

 

حقیقت در مورد آزمایشات

علیرغم تبلیغات رسانه ای مبنی بر اینکه “استعداد” دلیل اصلی موفقیت افراد موفق در جوامع مختلف است ، بدیهی است زمان آن رسیده است که باور کنیم سخت کوشی برای موفقیت مهمتر از استعداد است. در حقیقت ، نمونه های زیادی از افراد موفق در جوامع مختلف و در مشاغل مختلف وجود دارد که علی رغم اینکه در ابتدای کار برچسب ناکارآمدی دارند ، اما با تلاش و کوشش توانسته اند به افرادی موفق و مشهور تبدیل شوند. آیا مثال روشنی می خواهید؟ توماس ادیسون ، مخترع برق ، که بارها و بارها از مدرسه اخراج شد زیرا توسط معلمان انگ زده شد.

 

یک نمونه نزدیک و ملموس تر از نسل جدید ، مایکل جوردن بازیکن بسکتبال مشهور آمریکایی است که به دلیل بی کفایتی بارها و بارها از تیم بسکتبال دبیرستان اخراج شد و بعدا به یکی از ستاره های ضروری بسکتبال در تمام دوران تبدیل شد. اپرا وینفری ، مجری مشهور تلویزیون ، نمونه بارز دیگری است. اپرا به دلیل “نامناسب بودن برای بازیگری و نداشتن استعداد” بارها از تلویزیون اخراج شده است و فقط سخت کوشی و کار شبانه روزی باعث می شود که خودش را به عنوان یکی از مشهورترین تهیه کنندگان تلویزیون در جهان ثابت کند.

 

مهمترین موفقیتها ، دلیل موفقیت
سخت کوشی برای موفقیت مهمتر و م effectiveثرتر از استعداد است

 

قدرت برچسب ها را دست کم نگیرید

همانطور که گفتیم ، در جوامع مختلف ، برچسب های “فرد با استعداد” و “فرد با استعداد” بسیار قوی هستند به طوری که گاهی اوقات ، هنگامی که به عنوان “استعداد” برچسب گذاری می شود ، آن شخص با خیال راحت تلاش خود را متوقف می کند و در نهایت از شکست ناامید می شود. فرض کنید دائماً در مدرسه به دانش آموز گفته می شود که شما استعداد دارید.

 

در آخر چه اتفاقی می افتد؟ در این موارد دانش آموز معمولاً دیگر نیازی به سخت کوشی و یادگیری نمی بیند زیرا می خواهد با تکیه بر قدرت استعداد در کار خود پیشرفت کند. اما آنچه در پایان اتفاق می افتد این است که دانش آموزان دیگر با تلاش بیشتر ، سخت تر و یادگیری بهتر از این دانش آموز با استعداد عمل می کنند. افرادی که برچسب بی کفایتی دارند نیز همین است. این افراد اغلب ناامید شده و منصرف می شوند.

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

در این میان ، گاهی اوقات به نظر می رسد که برچسب زدن به فرد به عنوان “با استعداد” نوعی ظلم و ستم علیه او است. به این ترتیب این فرد برای موفقیت نیازی به سخت کوشی و موفقیت ندارد و می خواهد همه کارها را با استعدادی که دارد انجام دهد. در چنین مواردی ، حتی اگر شخصی به تلاش و کوشش برای موفقیت اعتقاد داشته باشد ، زیرا از او به عنوان با استعداد یاد می شود ، معمولاً از تلاش های وی چشم پوشی می شود و این باعث می شود فرد رشد و نمو خود را نادیده بگیرد.

 

به طور خلاصه ، برچسب زدن به افراد به عنوان “با استعداد” یا “با استعداد” یک تعریف ساده نیست. در حقیقت ، رد این تصور که برخی از مردم ذاتاً “بهتر” از سازنده هستند ، مخرب است.

 

دلایل موفقیت ، راهها و روشهای موفقیت
گاهی اوقات برچسب زدن به فرد به عنوان “با استعداد” نوعی ظلم است

 

چگونه قدرت بی نظیر خود را مهار کنیم

درست است که در بعضی موارد ما از دیگران قویتر هستیم ، اما سخت کوشی برای موفقیت رمز موفقیت است. برای موفقیت با تکیه بر سخت کوشی باید به این سه دلیل منطقی ایمان داشته باشید تا بتوانید از قدرت بی نظیر خود برای موفقیت استفاده کنید.

 

دلایل موفقیت ، راهنمای موفقیت
سخت کوشی برای موفقیت رمز موفقیت است

 

۱٫ از خود بپرسید چه چیزی را بیشتر دوست دارید

شما اغلب درباره چه چیزی فکر می کنید؟ دوست دارید در اوقات فراغت چه کاری انجام دهید؟ واقعاً چه چیزی بیشتر از همه شما را راضی می کند؟ اگر از مهارت خود مطمئن نیستید ، چیزهای جدید را امتحان کنید یا روی چیزهای جدید سرمایه گذاری کنید.

۲٫ بر روی نقاط قوت خود کار کنید

به عنوان مثال ، اگر به این نتیجه رسیده اید که عاشق هنر هستید ، بدنبال منابعی باشید که مهارت های شما را در این زمینه تقویت کرده و به شما کمک می کنند مهارت خاصی را در یک زمینه خاص کسب کنید. به کلاس بروید ، معلمی پیدا کنید تا در این زمینه به شما کمک کند ، منابع و مقالاتی را پیدا کنید که می توانید برای خود بخوانید و دانش خود را افزایش دهید.

 

س questionsال کنید و پاسخ ها را بخاطر بسپارید. به مهارت های اساسی که در ابتدای سفر نیاز دارید فکر کنید و به دنبال یک راه حل خوب ، م effectiveثر و عملی برای به دست آوردن آنها باشید. در اینجا ، تمرین و تلاش سخت برای موفقیت کلید اصلی شما است ، که اتفاقاً در دست شماست. هرچه بیشتر کار کنید و تلاش کنید ، بهتر است.

 

دلیل موفقیت ، روشهای موفقیت
مهارت های خود را تقویت کنید

 

۳٫ بازخورد را جدی بگیرید

اجازه دهید بازخوردی که از سخت کوشی می گیرید به شما بگوید که کدام یک از کارهای شما خوب است و کدام یک از شما نیاز به بهبود دارد. افراد موفق تقریباً کنترل هر موقعیتی را دارند. در واقع پذیرش انتقاد سازنده ، یادگیری و سخت کوشی مکمل موفقیت است. هرگز تسلیم و متعهد به بهبود مستمر نباشید. مهم نیست دیگران درباره شما چه فكر می كنند ، خواه با استعداد باشید یا نه ، تلاش و كار شخصی شما مهم است.

 

راه موفقیت ، مهمترین موفقیتها
پذیرش انتقاد سازنده ، یادگیری و سخت کوشی نیز مکمل موفقیت است

 

کار خود را در آغوش بگیرید و اعتماد به نفس داشته باشید

وقتی به این نتیجه رسیدید که سخت کوشی برای موفقیت رمز موفقیت شماست ، می توانید رویاهای خود را دنبال کنید. در این صورت اگر به شما گفته شود توانایی و استعداد خاصی ندارید ، چه می کنید؟ شما قبلاً می دانید که اگر راه درستی را انتخاب کنید که شامل مهارت های شما باشد ، موفق خواهید شد. هیچ دلیلی برای موفقیت فوق العاده وجود ندارد. اگر کسی به شما گفت که شما استعداد یا استعدادی دارید ، قطعاً باید به او یادآوری کنید که فقط “سخت کوشی” تفاوت ایجاد می کند.

منبع:
https://www.beytoote.com/scientific/midanid/success2-talent1-effort2.html

درباره‌ی holoo1

blank

حتما ببینید

مانتو رنگ سال ۱۴۰۰ چیست

مانتو رنگ سال ۱۴۰۰ چیست؟

مانتو رنگ سال ۱۴۰۰ چیست؟ اگر این سوال در ذهن شما است حتما تا انتهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *