رپورتاژ

ابدومینوپلاستی در تبریز

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

از شنیدن نام نه چندان آشنای این جراحی شوکه نشوید احتمالا خیلی از شما با آن آشنایی دارید. ابدومینوپلاستی در حال حاضر یکی از جدیدترین و موثرترین روش های برداشت چربی و پوست اضافه شکم است بنابراین اگر از چربی های شل و اویزان شکم خود خسته شده‌اید انجام جراحی ابدومینوپلاستی در تبریز همان چیزی است که انتظارش را دارید.

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم؟

جراحی ابدومینوپلاستی یا همان جراحی شکم زیبا که به آن تامی تاک نیز گفته می شود راه حلی جادویی برای زنان و مردانی است که از چاقی شکم و افتادگی پوست آن رنج می برند. ابدومینوپلاستی در تهران عبارت است از خارج کردن چربی و پوست اضافه شکم و سفت کردن دیواره های ماهیچه ای آن برای رسیدن به یک شکم کوچک، صاف و خوش فرم.

این جراحی می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که پس از انجام انواع جراحی های باریاتریک مانند عمل بای پس معده اشتهای خود را از دست داده و حجم زیادی چربی را آب کرده‌اند.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که پیشتر نیز تاکید کردیم جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی با دخالت مستقیم پزشک و به کارگیری ابزار جراحی باز می باشد که مراحل آن عبارت است از:

بیهوشی در عمل ابدومینوپلاستی

این عمل توسط بیهوشی عمومی صورت می گیرد زیرا با ایجاد برش نسبتا زیاد همراه است و به طور میانگین ۲ الی ۳ ساعت طول می گشد.

برش زدن در عمل ابدومینوپلاستی

پس از انکه بیمار بیهوش شد پزشک بر اساس نوع ابدومینوپلاستی (جزئی یا کلی) و شرایط جسمی بیمار، برشی در ناحیه زیر ناف به شکل افقی ایجاد می نماید. علاوه بر این معمولا برش دیگری در ناحیه اطراف ناف نیز زده می شود که علت آن سهولت دسترسی پزشک به چربی های زیر پوستی ناحیه شکم می باشد.

تخلیه چربی ها در عمل ابدومینوپلاستی

در این مرحله پزشک چربی های اضافی را از قسمت های برش زده خارج نموده و پوست اضافی ناحیه تخلیه شده را نیز بر می دارد.

ادامه مطلب  جایگزینی مطمئن و دائمی برای دندان های خراب یا از بین رفته

بخیه زدن در عمل ابدومینوپلاستی

در این مرحله پزشک متخصص باید با یک مهارت خاص که ویژه جراحان پلاستیک است برش های زده شده را به شکلی بخیه بزند که کمترین اثر آن پس از بهبودی بر روی بدن بیمار باقی بماند. پس از این مرحله جراحی تمام شده و بیمار به بخش ریکاوری انتقال داده می شود تا دوره نقاهت خود را بگذراند.

مزایای عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

برخی از مهم ترین مزایای انجام ابدومینوپلاستی در تبریز عبارتند از:

زیبایی فرم و پوست ناحیه شکم

تمرکز اصلی ابدومینوپلاستی بر اتفاقاتی است که در ناحیه شکم رخ داده است. پوستی که به دلیل چاق و لاغر شدن های متعدد یا بارداری های سنگین دیگر هیچ شباهتی به وضعیت قبلی خود ندارد با این روشی به راحتی می توان دوباره زیبایی خود را به دست آورد.

علاوه بر این، ابدومینوپلاستی تاثیری ماندگار بر خوش فرمی ناحیه شکم دارد زیرا ماهیچه و عضلات ضعیف این ناحیه را محکم کرده و با از بین بردن تورم موجب صافی مجدد آن می گردد. همچنین در برخی موارد با انجام عمل ابدومینوپلاستی کمر درد بیمار که ناشی از انحنای ستون فقرات به سمت جلو بوده نیز کاهش می یابد.

کاهش بی اختیاری ادرار

برخی مطالعات حاکی از آن است که انجام جراحی ابدومینوپلاستی می تواند بی اختیاری ادرار در بانوانی که پس از زایمان طبیعی از این عارضه رنج می برند را کاهش دهد. به این صورت که در حین عمل با استفاده از یک بافت نرم در نزدیکی لگن، انسدادی جزئی در مثانه ایجاد شده و به این ترتیب بی اختیاری ادرار کاهش می یابد.

درمان فتق شکم

یکی دیگر از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی بهبود فتق شکم است. فتق چه زمانی ایجاد می شود؟ زمانی که بافت شکمی یا روده ها از دیواره شکمی جلو می زنند. عوامل مختلفی می توانند در ایجاد این عارضه دخیل باشند که یکی از آن ها ضعف عضلات شکمی ناشی از کاهش وزن زیاد می باشد.

ادامه مطلب  خدمات حرفه ای سئو توسط متخصص سئو

ابدومینوپلاستی چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به اینکه عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی به نسبت تهاجمی است که در سه مرحله برداشت چربی اضافی زیر شکم، بریدن پوست اضافی و صاف کردن شکم با بخیه انجام می گیرد به طور میانگین ۲ تا ۳ ساعت طول کشیده و بیماران معمولا یک شب در بیمارستان بستری می شوند.

برای اشنایی بیشتر در مورد مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی به این مقاله مراجعه کنید.

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی در تبریز

مراقبت های بعد از عمل در جراحی های زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارند زیرا می توانند نتیجه عمل را دستخوش تغییر کنند. برخی از مراقبت هایی که باید در طول دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی رعایت شوند عبارتند از:

 • بیمار نباید به شکم بخوابد
 • هنگام خوابیدن به پهلو باید پاها در شکم به شکل جنین جمع شود
 • بیمار نباید در وضعیت استراحت مطلق قرار گیرد بلکه برای جلوگیری از لختگی خون باید از یک روز پس از عمل خیلی آهسته در خانه راه برود.
 • بهتر است بیمار با استفاده از چند بالش هنگام خوابیدن سر خود را کمی بالاتر از بدنش قرار دهد.
 • بیمار باید رژیم غذایی توصیه شده از سوی پزشک را به درستی رعایت کند. برای مثال مصرف میوه های تازه از جمله اناناس برای بهبود سریع تر زخم ها توصیه می شود.
 • بیمار باید تا حداقل دو هفته پس از عمل از مصرف مواد غذایی شور و چرب که ورم را تشدید می کند اجتناب نماید. همچنین مصرف سدیم باید تا دو هفته پس از عمل کاهش یابد.
 • بیمار باید از مولتی ویتامین های تقویت کننده استفاده نموده و مایعات را به مقدار فراوان مصرف کند.
 • بیمار تا یک الی دو ماه مجاز به انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین نمی باشد.
 • مصرف به موقع و صحیح داروهای تجویز شده بسیار مهم است.
 • بیمار باید گن مخصوص را تهیه نموده و ان را تا مدت زمان تعیین شده از سوی پزشک استفاده کند.
 • بهتر است که تا یک ماه پس از جراحی از رانندگی اجتناب شود.
 • دوره نقاهت ابدومینوپلاستی نسبتا کوتاه بوده و بیمار پس از دو هفته می تواند به راحتی کارهای سبک و فعالیت های ساده روزمره خود را انجام دهد اما تا دو ماه مجاز به فعالیت های پرفشار نمی باشد.
 • بیمار باید تا دو هفته پس از عمل به شکل خمیده راه برود و بخوابد.
ادامه مطلب  10 باور غلط روتین های پوست صورت که باعث خرابی پوست شما میشود

ورزش های پس از آبدومینوپلاستی در تبریز

ابدومینوپلاستی با اصلاح فرم و ظاهر پوست شکم می تواند شما را یک گام به تناسب اندام و زیبایی نزدیک تر کند اما ماندگاری اثر این جراحی به تلاش شما برای حفظ آن بستگی دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که باید پس از آبدومینوپلاستی تبدیل به عادت منظم زندگی شود ورزش کردن است.

نخستین حرکت بدنی پس از جراحی ابدومینوپلاستی پیاده روی آهسته در خانه است اما با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت و بهبودی کامل لازم است که بنا بر صلاح دید پزشک خود این ورزش ها را حداقل ۳ تا ۵ بار در هفته به طور منظم انجام دهید:

 • تقویت عضلات شکم
 • تمرینات ایروبیک
 • تمرین قدرتی با وزنه
 • تمرینات اینتروال
 • تمرین برای سفت شدن عضلات جدا شده شکمی پس از حاملگی

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی

جمع بندی

زیبایی حق هر انسانی است که به سلامتی جسم و شادابی روح خود اهمیت می دهد اما این هدف زمانی محقق خواهد شد که فرد نسبت به انتخاب خود اگاهی کامل داشته و توقعی منطقی از ان داشته باشد. در حال حاضر ابدومینوپلاستی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است که می تواند در مدتی کوتاه اثری چشمگیر در زیبایی ناحیه شکم شما داشته باشد اما این اثر شگفت انگیز بیش از هرچیز به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه می توانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا