سایر

با پسته لبخند حاصل از ثروتمندی را تجربه کردم

فقر و بی پولی برای همه انسان ها دردناک و غم انگیز است و برعکس ثروت و پولداری باعث خوشحالی همه ما می شود. بنده پس از وارد شدن به عرصه تجارت و فعالیت در خصوص انواع پسته توانستم به درآمدی بالا دست یابم که در طی چند ماه ثروتمند شدم و طعم این خوشحالی و لبخند رضایت بخش را چشیدم.

پسته تبریز

آیا می دانید میزان فروش بالا ترین قیمت پسته تبریز صادراتی ایران به قرقیزستان در سال 1400 چقدر بوده است و جهشی که کشورمان در این زمینه داشته به چه میزان بوده است؟

ایران یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان پسته در دنیا است.

حجم صادرات پسته در سال 1400 به کشور قرقیزستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای آسیایی بیشتر بوده و نسبتا قابل توجه بوده است.

در این سال شاهد بودیم کشور ما با صادرات چند میلیون دلاری پسته حجم بالایی از صادرات را به قرقیزستان داشته است.

ارز صادرات پسته با پوست به این کشور بر اساس آمار منتشر شده توسط مراجع رسمی در حدود 45 میلیون دلار بوده است.

پسته تبریز

پسته جامبو

پسته جامبو دارای فواید زیادی برای بدن می باشد به همین دلیل با وجود بالا بودن قیمت پسته جامبو بازهم افراد زیادی خواهان خرید آن هستند ولی شما می توانید آن را با قیمت مناسب خریداری کنید.

پسته یکی از مهم ترین خکشبار شناخته شده در دنیا است که خاستگاه اصلی آن کشور ایران می باشد و برای همین است که بسیاری از کشورهای دنیا خواهان خرید پسته از کشور ما هستند.

با این وجود و بنا به دلایل متعدد تولید پسته در کشور در چند سال گذشته دستخوش تغییراتی بوده است و این امر باعث شده است که ایران بخشی از سهم خود از بازارهای جهانی را از دست بدهد.

ادامه مطلب  فعالیتم در زمینه شیره جات مرا موفق کرد

عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است هر ساله بر تولید پسته کشور تاثیر بگذارد که از جمله آنها آفت زدگی محصولات می باشد و با این وجود گفته می شود که تغییرات اقلیمی نیز تاثیر بسیار زیادی بر میزان تولید این محصول ارزشمند در کشور داشته است.

پسته جامبو

پسته گرمسار

لازم به ذکر است با توجه به اینکه علاوه بر کیفیت محصول عوامل دیگری مانند نرخ تورم مواد غذایی و خشکبار بر روی قیمت پسته گرمسار  در ایران تاثیر می گذارند، ممکن است که قیمت این محصول در آینده با نوساناتی همراه باشد.

آیا می دانید که تولید پسته گرمسار در ایران در سال 2021 میلادی به دلیل تغییرات اقلیمی کاهش قابل ملاحظه ای داشته است و برداشت این محصول در مقایسه با سال قبل از آن داشته است؟

آیا می دانید که به همین دلیل حجم صادرات این محصول در چند سال گذشته تا حدودی کاهش یافته بود؟

پسته یکی از مهم ترین خکشبار شناخته شده در دنیا است که خاستگاه اصلی آن کشور ایران می باشد و برای همین است که بسیاری از کشورهای دنیا خواهان خرید پسته از کشور ما هستند.

پسته گرمسار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا