ابزار سلامت

این ساعت اگر ورزش کنید لاغر می شوید

اگر اضافه وزن دارید و می خواهید وزن کم کنید، راهی برای شما وجود دارد. وقت آن است که زود بیدار شوید.

به گزارش خبرداغ به نقل از همشهری آنلاین، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزش های متوسط ​​تا شدید بین ساعت 7 تا 9 صبح بهترین زمان برای کاهش وزن است. محققان دانشگاه فرانکلین پیرس در ایالات متحده دریافتند افرادی که صبح زود ورزش می کنند دارای شاخص توده بدنی (BMI) و دور کمر کمتری هستند. جالب اینجاست که این گروه کم تحرک ترین ورزشکاران صبح، ظهر و عصر هستند.

دکتر ربکا کروکوفسکی، روانشناس بالینی می گوید: «این تحقیق جدید هیجان انگیز است و به توصیه های رایج برای رسیدن به اهداف ورزشی پاسخ می دهد: ورزش صبحگاهی خود را قبل از ایمیل، تماس های تلفنی یا جلساتی که می توانند حواس شما را پرت کنند، برنامه ریزی کنید.

دکتر تانگ و ما، استادیار دپارتمان علوم بهداشت در دانشگاه فرانکلین پیرس، می‌گویند: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که الگوی روزانه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید ممکن است بعد مهم دیگری برای توصیف پیچیدگی حرکت انسان باشد».

مطالعه ما ابزار جدیدی برای بررسی الگوی فعالیت بدنی روزانه و بررسی تأثیر آن بر نتایج سلامتی ارائه کرد.

از نظر تاریخی، بیشتر تحقیقات بر روی فراوانی، شدت و مدت زمان فعالیت بدنی متمرکز شده‌اند و تعداد کمی از آنها در نظر گرفته‌اند که چگونه زمان‌بندی ورزش ممکن است بر نتایج تأثیر بگذارد. همچنین تا کنون مشخص نبود که آیا انجام 150 دقیقه فعالیت متوسط ​​تا شدید در هفته، صرف نظر از چه زمانی، تأثیر یکسانی بر کاهش چاقی دارد یا خیر.

ادامه مطلب  دستگاه بخور گرم چی بخرم؟ [10+ مدل حرفه ای]

برای پرداختن به این موضوع، محققان داده‌های مربوط به 5285 فرد را در دوره‌های سال‌های 2003 تا 2006 بررسی ملی سلامت و تغذیه از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها تجزیه و تحلیل کردند. برای اهداف این مطالعه که در مجله Obesity منتشر شد، فعالیت روزانه شرکت کنندگان به دو دسته صبح، ظهر و عصر تقسیم شد.

این ساعت اگر ورزش کنید لاغر می شوید

ورزشکاران صبحگاهی نه تنها شاخص توده بدنی و دور کمر کمتری داشتند، بلکه رژیم غذایی سالم تری داشتند و کالری کمتری به ازای هر وزن بدن نسبت به سایر گروه ها مصرف می کردند. جالب توجه است که گروه صبح زمان بی تحرکی بیشتری را ثبت کردند، اما اقدامات بهداشتی برتر آنها همچنان ادامه داشت.

از نظر جمعیتی، ورزشکاران صبحگاهی به طور متوسط ​​10 تا 13 سال از شرکت کنندگان در دو گروه دیگر مسن تر بودند. این گروه همچنین شامل درصد بیشتری از زنان و عمدتاً سفیدپوستان غیر اسپانیایی بود. اکثر آنها مدرک دانشگاهی یا بالاتر داشتند و اکثریت قابل توجهی هرگز از تنباکو یا الکل استفاده نکرده بودند.

کروکوفسکی می‌گوید: «مشخص نیست که آیا افرادی که صبح‌ها به طور مداوم ورزش می‌کنند ممکن است به طور سیستماتیک با افرادی که در زمان‌های دیگر ورزش می‌کنند تفاوت داشته باشند یا خیر».

کروکوفسکی ادامه داد: «به عنوان مثال، افرادی که به طور منظم در صبح ورزش می‌کنند ممکن است برنامه‌های قابل پیش‌بینی‌تری داشته باشند، از جمله احتمال کمتری دارد نوبت کاری داشته باشند یا مسئولیت‌های مراقبتی کمتری که با ورزش صبحگاهی تداخل دارد، داشته باشند.

برنامه های قابل پیش بینی ممکن است اثرات مفید دیگری مانند طول مدت/کیفیت خواب و سطح استرس بر وزن داشته باشند که در این مطالعه اندازه گیری نشدند. همچنین، افراد سحرخیز که به طور مداوم برای ورزش صبحگاهی به اندازه کافی زود از خواب بیدار می شوند، ممکن است از نظر بیولوژیکی با همتایان شبانه خود متفاوت باشند.

ادامه مطلب  دستگاه بخور گرم چی بخرم؟ [10+ مدل حرفه ای]

پروفسور کروکوفسکی، مدیر مشترک مرکز برابری سلامت جامعه، دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا، گروه بهداشت عمومی، در این تحقیق شرکت نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا