سایر

این پارچه من و دوستانم را ثروتمند کرد

مدت زیادی دنبال کسب و کار با سطح درآمد بالا بودم که ایده ای به ذهنم رسید و آن ایده چیزی جزء شروع کسب و کار با پارچه نبود. پس از مدتی کسب و کارم رونق گرفت وبه دوستانم پیشنهاد دادم که با من شریک شوند و پس از گذشت چندین ماه من و دوستانم به ثروت زیادی رسیدیم. در ادامه چند نوع پارچه را به شما معرفی می کنم.

پارچه حوله ای

به طور کلی در پارچه حوله‌ای از نخ پنبه‌ای به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود. سپس این ماده اولیه با مقدار کمی نخ (ترکیبی از نخ‌های مختلف) یا نخی از الیاف شیمیایی مخلوط می‌شود. سپس پارچه حوله‌ای توسط دستگاه حوله بافی بافته می‌شود. اگر بخواهیم آن‌ها را براساس روش بافت تقسیم بندی کنیم دو روش بافت و کشبافی وجود دارد. اگر بخواهیم آن‌ها را براساس کارایی تقسیم بندی کنیم، چند دسته حوله صورت، روکش بالشت، لحاف، حوله، روکش محافظ مبل، و غیره را خواهیم داشت. علاوه بر این یک نوع پارچه تری، برای دوخت لباس وجود دارد. پارچه حوله‌ای، قدرت جذب و ذخیره آب بالایی دارد. بعلاوه سطح آن متراکم و نرم، و مقاومت و گرمای آن مناسب است. از انواع آن می توان به حوله سفید، حوله ساده، حوله رنگی، حوله ابریشمی، حوله ژاکارد و حوله چاپی ژاکارد اشاره کرد.

پارچه حوله ای

پارچه دورس

نوعی پارچه ضخیم تر بافته شده با ماشین های گردباف است که پشت پارچه به صورت تارهای نخ و روی آن دارای تراکم و ضخیم است و معمولا نخ های نگهدارنده پشت از پنبه و روی آن با هر نخی قابل بافت است. این پارچه ها کاربرد پاییزه و زمستانی دارند. پارچه دورس دونخ و سه نخ از رایج ترین دورس ها در بازار هستند. پارچه دورس یکی از انواع معروف پارچه های تریکویی است که با الیاف پنبه بافته می‌شود و نسبت به دیگر پارچه‌های نخی ضخیم‌تر و مقاوم‌تر است. پارچه دورس دارای انواع بافت دو نخ و سه نخ است و از آن برای دوخت البسه‌ی گرم کن ورزشی استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب  رسیدن به قله های موفقیت با این روش ها

پارچه دورس

پارچه تنظیف

پارچه دارای دسته بندی های متفاوت با خصوصیات و کاربردهای متنوعی می باشند. شاید افرادی باشند که علی رغم علاقه به فعالیت در زمینه ی صنعت پوشاک، آشنایی کافی با پارچه تنظیف نداشته و همچنین راغب به مطالعه مقالات تخصصی نیستند یا اینکه با وجود تجربه ی کافی، نیاز به مروری شفاهی دارند تا از نقطه نظرات دیگران مطلع شوند. یکی از مهمترین شاخه ها در صنایعی همچون پوشاک و نساجی که نقل محافل کاری فعالان می باشد، پارچه و مشتقات آن می باشد. این موضوع به دلیل گستردگی دامنه از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور سعی کرده ایم تا با گردآوری مطالب مربوطه و دسته بندی آن این مبحث را مورد تحلیل قرار داده و از تجربیات و نقطه نظرات مخاطبان عزیز بهره مند شویم.

 

پارچه تنظیف

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا