سایر

با پسته ثروت به زندگی من لبخند زد

درست یکسال پیش بود که من فعالیتم را در زمینه پولساز پسته شروع کردم و در حال حاضر از طریق این محصول بی نظیر یک فرد ثروتمند و شناخته شده در زمینه پسته محسوب می شوم، از آنجا که ایران یکی از بهترین تولید کننده های پسته می باشد می توان گفت پسته یک محصول ایده آل برای راه اندازی یک کسب و کار سودآور می باشد، از این رو من به عنوان یک فرد موفق در این زمینه از شما دعوت می کنم این حوزه پسته را بهتر بشناسید.

پسته بادامی خام

آیا می دانید قیمت پسته بادامی خام در سال 1401 چه میزان بوده است و سهم هر یک از شهرستانهای جنوب کشور از تولید این محصول چند تن ارزیابی شده است؟ به طور حتم نمی توان به طور دقیق به محاسبه مجموع تولیدات استان های جنوبی در حوزه تولید پسته بادامی پرداخت و بخش مهمی از آماری که در اختیار ما قرار می گیرد به طور تقریبی به تولید این محصول در استانهای کشور اشاره دارد. با این وجود به طور حتم بزرگ ترین تولید کننده پسته بادامی در کشور در طول چند دهه گذشته استان های جنوب کشور بوده است و برای همین است که هر ساله بالاترین حجم و وزن تولید و فروش پسته بادامی را در کشور دارد. پسته بادامی خام رتبه اول تولید پسته را در سالهای گذشته از آن خود کرده است. به همین جهت بخش مهمی از صادرات استان متعلق به تولیدات برداشت شده در حوزه پسته است.

پسته بادامی خام

پسته تبریز

قیمت پسته تبریز بسته به حجم خرید متفاوت می باشد این نوع پسته از جمله پسته های پرطرفدار است. پسته تبریز، از اسمش گرفته تا خاستگاهش، تماما ایرانی است. این محصول پسته را شاید بتوان نماد ایران در نظر گرفت؛ چیزی که کل جهانیان، ما را به لطف آن می ‌شناسند. اگرچه این میوه کوچک است و به ظاهر شاید ارزش غذایی چندانی نداشته باشد، اما این تصور، به شدت اشتباه و غلط است. خواص پسته؛ فراوان‌ تر از آن چیزی است که حتی فکرش را کنید. این خواص از هزاران سال پیش شناخته شده بودند؛ زیر در دوره باستان، این مغز را خون ‌ساز، حیات ‌بخش و هوش ‌افزای خوانده ‌اند. علاوه بر فواید و خواص پسته، کاربردها و استفاده‌ های این مغز نیز بسیار زیاد است. از شیرینی ‌پزی و کیک ‌پزی گرفته، تا در تولید لوازم بهداشتی و روغن ‌گیری و استفاده از عصاره آن برای تقویت پوست و مو کارایی دارد. حتی شاید تعجب برانگیز باشد، اما از این مغز، در تولید کالباس و تهیه سس پاستا نیز استفاده می ‌شود؛ چیزهایی که ما آن‌ها را کمتر در ایران می ‌بینیم.

ادامه مطلب  ثروت همانند قارچ از زمین زندگی ام بیرون زد

پسته تبریز

پسته گرمسار

آیا می دانید که تولید پسته گرمسار در ایران در سال 2021 میلادی به دلیل تغییرات اقلیمی کاهش قابل ملاحظه ای داشته است؟ این عامل موجب افزایش قیمت پسته گرمسار می باشد. پسته یکی از مهم ترین خکشبار شناخته شده در دنیا است که خاستگاه اصلی آن کشور ایران می باشد و برای همین است که بسیاری از کشورهای دنیا خواهان خرید پسته از کشور ما هستند. با این وجود و بنا به دلایل متعدد تولید پسته در کشور در چند سال گذشته دستخوش تغییراتی بوده است و این امر باعث شده است که ایران بخشی از سهم خود از بازارهای جهانی را از دست بدهد. به گونه ای که در اخبار منتشر شده در ارتباط با حجم تولید پسته در ایران در سال 1400 شاهد کاهش قابل توجه این محصول نسبت به سال قبل از آن بوده ایم.

پسته گرمسار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا