سایر

ثروت همانند قارچ از زمین زندگی ام بیرون زد

گاهی افراد چنان غرق کسب درآمد و امرار معاش می شوند که فراموش می کنند کمی هم زندگی کنند. اجازه ندهید که امرار معاشِ زندگی مانع زندگی شما شود. اگر فکر میکنید برای این امر باید ثروتمند بود پس کسب وکارتان را گسترش دهید و به ثروت برسید. من با گسترش کسب و کارم در حوزه انواع قارچ توانستم به ثروت برسم. با من همراه باشید.

قارچ دکمه ای

کالری کم سدیم و چربی پایین هم چنین وجود فیبر و درصد زیادی آب آن را به خوراکی جذاب و سالم در میان مردم تبدیل ساخته است.

رعایت نکات زیر می تواند شما را در خرید قارچ های خوراکی نظیر قارچ های دکمه ای کمک کند. قارچ باید از نظر ظاهری کاملا عاری از هر گونه عیب باشد و رنگ سفیدی داشته باشد.

پس از خرید قارچ دکمه ای آن را در پاکت های کاغذی نگه داری کنید تا ماندگاری آن بالاتر رود. چتر قارچ که در قسمت پایین آن واقع شده هر چقدر بسته تر باشد قارچ جوان تر و مرغوب تر است. قیمت قارچ دکمه ای در بازار امروز بسیار رقابتی است.

زیرا پرورش دهندگان قارچ زیادی در این زمینه اقدام به سرمایه گذاری نموده اند. همین امر سبب شده تا قیمت قارچ در بازار نوسان زیادی نداشته باشد. عواملی نظیر رنگ و اندازه قارچ هم می تواند بر قیمت قارچ تاثیر بگذارد.

قارچ دکمه ای

قارچ خوراکی بسته بندی شده

توجه داشته باشید که سالانه تعداد زیادی از افراد به دلیل خوردن قارچ سمی مسموم شده اند که اکثر این مسمومیتها به مرگ منجر شده است.

ادامه مطلب  خواص شیره انگور طبیعی برای کم خونی

بهتر است برای خرید قارچ خوراکی بسته بندی شده، به فروشگاه های معتبر که دارای مجوز بهداشتی هستند مراجعه فرمائید چرا که اکثر قارچها سمی هستند و ظاهری مشابه به قارچ خوراکی دارند.

شما می توانید با نخوردن قارچهای جمع آوری شده در طبیعت، از مسمومیت غذایی جلوگیری کنید.

قارچها در دسته “یوکاریوت” ها قرار دارند و این به این معنی است که نه گیاه اند و نه جانور همچنین جالب است بدانید به قارچها اصطلاحَا دگرخوار نیز می گویند.

چرا که غذایشان را از بقایای گیاهان و یا جانوران دیگر تامین می کنند همچنین قارچها گیاهان مقاومی هستند که برای رشد، خود را به شرایط مختلف و سخت وفق می دهند.

قارچ خوراکی بسته بندی شده

قارچ دنبلان در ایران

قارچ زیر زمینی که در عمق 30 سانتی متری و در نزدیک ریشه گیاهان رشد می کند، شکلی شبیه به سیب زمینی دارد، اندازه آن از یک گردو تا اندازه یک سیب رشد می کند.

قارچ دنبلان در ایران به حالت طبیعی و نرمال در بسیاری از مناطق معتدل یافت می‌شود، قارچ زیرزمینی به وسیله حیوانات اهلی شده پیدا می شود.

قارچ زیرزمینی کوهی سفید در سال 2001 اولین بار در آمریکا به فروش رسید و نخستین بار در سنگ‌ نوشته‌های سومریان در رابطه با خوراک قارچ اشاره شد. مشخص شد در دوران باستان در ایتالیا سه نوع قارچ زیرزمینی پرورش داده شده است.

قارچ دنبلان در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا