سایر

زیر سایه ثروت زندگی کردم

در زندگی فراز و نشیب هایی وجود دارد که به خودتان بستگی دارد از آن ها چگونه فرود بیایید. من در این فراز و نشیب ها در دنیایی از ثروت افتادم چرا که بی وقفه تلاش کردم تا بزرگ ترین تاجر در حوزه پسته باشم.

پسته تبریز

دراین مطلب قصد داریم میزان درآمد و قیمت پسته تبریز برای صادرات را با شما در میان بگذاریم. میزان درآمد ارزی تنها 5 میلیون دلار کمتر از درآمد صادرات پسته ایران به کشور عراق در سال 1400 است. به همین دلیل می توان این کشور را بازار خوبی برای فروش پسته تبریز صادراتی ایران دانست که به عنوان یک بازار هدف امکان صادرات این محصول در سالهای آینده را برای افراد فعال در عرصه صادرات پسته ایرات فراهم خواهد کرد. این در حالی است که بسیاری از صادرکنندگان محترم بیشتر تمرکز خود را برای صادرات بر سایر کشورهای دنیا گذاشته اند، برای مثال به دنبال صادرات این محصول به کشور ترکیه هستند. اگر چه ترکیه و هر یک از کشورهای دیگر مانند روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس ظرفیتهای منحصر به فرد خود را برای حضور ایران در بازارهای مصرفی داخل خود دارند، اما به طور حتم پیدا کردن مشتریان جدید در کشورهای دیگر دنیا می تواند باعث ارز آوری میلیون دلاری برای کشور ما شود.

پسته تبریز

پسته بادامی خام

بنا بر بررسی انجام شده در سال 1401 پیش بینی تولید حدود 22 هزار تن پسته بادامی خام در کشورمان شده بود که به دلیل مشکلاتی مانند بروز خشکسالی و تغییرات اقلیمی کمتر از میزان تولید پیش بینی شده در سال 1400 بوده است. در این مطلب درباره عواملی که بر تولید و قیمت پسته بادامی خام تاثیر گذارند، اطلاعاتی را ارائه می دهیم. اما در کل تولید پسته بادامی خام در سالها بیشتر بوده است و برای مثال تولید پسته بادامی خام از مجموع تولید انواع دیگر پسته بیشتر بوده است. لازم به ذکر است که عوامل متعددی بر روی کاهش تولید تاثیر می گذارند که برای مثال در سال گذشته بیشترین تاثیر به دلیل خشکسالی بوده است.البته باید ذکر شود که در این سال بنا بر پیش بینی صورت گرفته حجم قابل توجهی پسته بادامی برداشت کرده است که چند ده هزار تن (حدود 35 هزار تن) براورد می شود.

ادامه مطلب  چطور قرن بیست و یک میلیاردر شدم

پسته بادامی خام

پسته گرمسار

در این مطلب به عوامل متعددی نظیر تولید و قیمت پسته گرمسار می پردازیم. عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است هر ساله بر تولید پسته کشور تاثیر بگذارد که از جمله آنها آفت زدگی محصولات می باشد. با این وجود گفته می شود که تغییرات اقلیمی گرمسار نیز تاثیر بسیار زیادی بر میزان تولید این محصول ارزشمند در کشور داشته است. به گونه ای که تولید پسته کشور در مقایسه با کشورهای بزرگ صادر کننده این محصول مانند آمریکا کاهش یافته است و در دهه گذشته جایگاه برتر خود را در حوزه این محصول تا حدی از دست داده ایم. با توجه به این موضوع لزوم تلاش بیشتر برای افزایش بهره وری از باغات و درختان پسته در کشور بیش از گذشته شده است و باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از کاهش تولید اندیشیده شود.

پسته گرمسار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا