سایر

سبد مسافرتی حصیری درب دار

حصیر بافی از صنایع بومی کشور بوده که اکثرا مناطق روستایی به ویژه مناطق شمالی و جنوبی کشور در کنار رودخانه ها و دریا رواج داشته و منبع درآمدی برای روستاییان این مناطق از کشور می باشد.  برای تولید این محصول از ساقه های متناسب و عموما شبیه به هم خیسانده شده در آب استفاده می شود و بعد از خیسانده شدن به هم دیگر بافته می شوند، این ساقه ها در دو مدل درشت بافت و ریز بافت وجود دارد که مدل ریز بافت مهارتهای خاصی را می طلبد. این محصول و هنر کاملا گیاهی به خاطر سازگاری اش با محیط زیست و وجود تنوع گسترده، دوام بالا و زیبایی خاص خود دارای طرفداران زیادی می باشد.

سبد مسافرتی حصیری درب دار

این محصول در تنوع زیادی وجود دارد که شامل نظم دهنده های وسایل یا همان سبد، قندان، بشقاب، سینی، زیر قابلمه، لوستر و غیره می باشد که در اندازه های گوناگون بافته و تولید می شوند.  این محصولات در بازار امروزی بسیار پر طرفدار می باشند و افراد جهت دکوراسیون منزل نیز از آن استفاده می نمایند، البته جهت زیباتر شدن این وسایل می توان با نخ یا روکش گلدار آنها را تزیین نمو که در سایت آراد برندینگ میتوانید انواع آن را مشاهده نمایید.

سبد مسافرتی حصیری

از محصولاتی که توانسته نگاه بسیاری از مشتریان را به سوی خود متبادر نماید و با بهره گیری از آن تمام اقلام را درون آن جای داد، سبد مسافرتی حصیری است که البته انواع پارچه ای و بدون در در بازار موجود می باشند.در واقع حصیربافی نوعی هنر است که از دیرباز در ایران مورد توجه بسیاری قرار گرفته و مردم مازندران، گیلان و حتی قسمتهای جنوب کشورمان نیز به این فعالیت می پرداختند.یکی از موارد مهمی که در تهیه سبد مسافرتی حصیری باید در نظر گرفته شود، استفاده از رشته های موجود در پوست درختان است که می توان به انواع نخل، نی و درخت بید اشاره نمود.

ادامه مطلب  خرما کبکاب داردان بهبهان

سبد مسافرتی حصیری

به منظور تهیه سبد مسافرتی حصیری از ابزارهای مهمی نظیر قیچی، درفش، چاقو و غیره بهره گرفته می شود تا بتوان نمونه های متنوع و با کیفیتی را خلق نمود.به منظور تهیه سبدهای مسافرتی حصیری از الیاف مرغوب گیاهانی بهره گرفته شده که بسیار با دوام بوده و همچنین منعطف است و امکان بافتن نمونه های متنوع را به همراه آورده است.در این قسمت نمونه های متنوعی از محصولات کاملاً مرغوبی به نام سبد مسافرتی حصیری را مورد بررسی قرار می دهیم که مزیتهای فوق العاده ای را دارا می باشد.یکی از مزیتهای بهره گیری از سبد مسافرتی حصیری این است که دوستدار محیط زیست بوده و به دلیل استفاده از رشته های گیاهان در تولید آن هیچ ضرری حاصل نمی آید.

بسیاری از مصرف کنندگان دلیل انتخاب سبد حصیری گرد را زیبایی و جذابیت آن می دانند که همواره می توانند در تمام فضاها همراه شما بوده و از این نظر بسیار کاربردی می باشند.مزیت دیگری که می توانیم برای سبد مسافرتی حصیری قائل شویم، منعطف بودن آن است که در واقع این ویژگی موجب شده تا این محصولات به دور از هرگونه شکستگی و یا تغییر حالت باشند.

سبد حصیری درب دار

جهت سهولت در جا به جایی وسایل به ویژه در مسافرت و گردش و تفریح باید از سبد حصیری درب دار استفاده کرد که این محصول در اندازه ی بزرگ، کوچک و متوسط و در مدل های جذاب و متنوع تولید شده و در بازار موجود است.  محصولات بافته شده ی حصیری بسیار متنوع و جذاب می باشند، از حصیر علاوه بر ساخت سبد در تولید وسایل دیگری چون گلدان، زیر قابلمه ای، ساک خرید، کشکدان ظرف نان و غیره استفاده می شود.

ادامه مطلب  مرکز خرید انواع دمپایی روفرشی مجلسی در اهواز

سبد حصیری درب دار

به این دلیل که صنعت و هنر حصیر بافی حرفه ای قدیمی می باشد این هنرمندان همانند صنعتگران گلیم بافی، باید در کار خود حرفه ای باشند چرا که باید بتوانند هر محصول و کالایی که می بینند با استفاده از ذهن خود باز آفرینی نمایند. به این شکل بوده که در طی قرنهای متوالی محصولات حصیری تولید شده و به خاطر کاربردی بودن شان در زندگی روزمره، این حرفه هنوز هم هنری در حال انجام، فعال و رو به رشد است.

اما در باره ی تاریخچه این هنر باید بگوییم که حصیر بافی هنر و حرفه ای چند هزار ساله می باشد که در حقیقت مواد پایه ای که بشر از آن جهت پوشاندن بدن خود و محیط زندگی و ساخت خانه استفاده کرد همین حصیر و گیاهان بودند.  جالب است که طبیعت دائما در حال الهام بخشیدن به انسانها بوده و انسان آنچه را خواسته است توانسته از طبیعت به دست آورد.  آنها با از کنار هم قرار دادن ساقه ی گیاهان مختلف ریسمانی ساخته و از به هم تنیدن ساقه ها بافته هایی ایجاد نمودند که بعدها با نام حصیر معروف شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا