سرگرمی

سخنان و جملات انگیزشی آرنولد شوارتزنگر

آرنولد یکی از موفق‌ترین اشخاص تاریخ است که ثروتی بالغ بر 800 میلیون دلار دارد. حال آرنولد با جملاتی تلاش کرده است تا این موفقیت خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد. در ادامه متن همراه مجله اینترنتی خبرداغ باشید تا نگاهی بر جملات این فرد موفق داشته باشیم.

فهرست موضوعات این مطلب

با آرنولد بیشتر آشنا شویم

آرنولد آلویس شوارتزنگر؛ زاده ۳۰ ژوئیه ۱۹۴۷، بازیگر اتریشی-آمریکایی و بدن‌ساز و سیاستمدار سابق است که مابین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ به‌عنوان سی و هشتمین فرماندار ایالت کالیفرنیا مشغول به فعالیت بوده‌است.

او در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ از سوی مجله تایم به‌عنوان یکی از ۱۰۰ نفر از تاثیرگذارترین اشخاص در جهان نام گرفت.

شوارتزنگر وزنه زدن را در ۱۵ سالگی آغاز کرد و در ۲۰ سالگی عنوان مستر یونیورس را به دست آورد و پس از آن هفت بار در مسابقه مستر المپیا برنده شد؛ او چهره‌ای برجسته در بدنسازی است و کتاب‌ها و مقالات زیادی در این باره نوشته‌است.

فستیوال ورزشی آرنولد که دومین رویداد مهم بدن‌سازی پس از مستر المپیا محسوب می‌شود، به نام او نام‌گذاری شده‌است.

او در مستند بدن‌ساز تپش آهن (۱۹۷۷) ظاهر شده و برای بازی در گرسنه بمان (۱۹۷۶) برنده جایزه گلدن گلوب شد. شوارتزنگر از بدن‌سازی بازنشسته شد و به عنوان ستاره اکشن هالیوود به شهرت جهانی دست یافت.

جملات انگیزشی آرنولد

در ادامه متن همراه ما باشید تا نگاهی بر جملات انگیزشی آرنولد داشته باشیم.

فراموش نکن نمی توانی با دست هایی که داخل جیبت است

از نردبان موفقیت بالا بروی..

قدرت از پیروزی ناشی نمی شود.

مبارزات شما تنها قدرتی که دارید را تقویت می کنند.

قدرت یعنی سختی ها را پشت سر بگذارید و تصمیم بگیرید که هرگز تسلیم نشوید

اگر برایش زمان نگذارید، اگر سخت کوش نباشید به نتیجه نمی رسید

مثبت اندیشی می تواند مسری باشد.

احاطه شدن با افراد برنده به شما کمک می کند تا به یک برنده تبدیل شوید

ممکن است زندگی پر از درد و سختی باشد اما این بهانه ای برای تسلیم شدن نیست

شما برای برنده شدن به دنیا آمده اید اما باید برای پیروزی برنامه ریزی کنید،

آماده شوید و انتظارش را داشته باشید

تلاش و کوشش مادر خوش شانسی است

سه یا چهار تکرار آخر در تمرینات است که باعث تقویت ماهیچه ها می شود.

همین نقطه درد و سختی است که یک قهرمان را از دیگرانی که قهرمان نیستند متمایز می کند.

این خصوصیتی است که اکثر مردم از آن برخوردار نیستند:

این که جرات ادامه دادن را داشته باشی و بی توجه به اتفاقاتی که رخ می دهد درد را تحمل کنی

بدترین چیزی که می توانم باشم این است که دقیقا مثل دیگران باشم! من از این متنفرم

در جامعه ما زنانی که موانع را از بین می برند کسانی هستند که محدودیت ها را نادیده می گیرند

من همان تمریناتی را انجام می دهم که 50 سال پیش انجام می دادم

و همان غذایی را می خورم که 50 سال پیش می خوردم و این ها هنوز موثر هستند

یک چشم انداز داشته باشید،

به خودتان اعتماد داشته باشید،

بعضی از قوانین را بشکنید،

افراد منفی را نادیده بگیرید،

از شکست نترسید

اگر قرار است مثل بقیه باشید پس هدف از بودن در این کره خاکی چیست؟

اگر وقت ندارید، اگر کار نمیکنید، نتیجه نمیگیرید.

شما از صلح طلب بودن بیش از جنگجو بودن سود خواهید برد

این ذهن است که حد و مرز را مشخص می کند.

تا زمانی که ذهن تان بتواند تصور کند که می توانید کاری را انجام دهید،

قادر به انجام آن خواهید بود به شرطی که صد در صد آن را باور داشته باشید

برای من زندگی یعنی دائما حریص و مشتاق بودن.

معنای زندگی صرفا وجود داشتن و بقا نیست

بلکه زندگی یعنی حرکت به جلو، صعود کردن، رسیدن، فتح کردن!

از آموزش های اولیه ام ناراحت نبودم،

این آموزش ها به من یاد دادند می توان به چیزی که در ابتدا غیر ممکن به نظر می رسد دست پیدا کرد

شکست یک گزینه نیست، همه باید موفق شوند

هرگز حاضر نیستم زندگی ام را با زندگی شخص دیگری عوض کنم

پول لزوما باعث خوشحالی شما نمی شود.

من الان 50 میلیون دلار دارم اما زمانی که 48 میلیون دلار داشتم هم به همین اندازه خوشحال بودم!

هر چه دانش بیشتری داشته باشید بیشتر می توانید به غرایز خود تکیه کنید

اگر به خاطر سپردن چیزی دشوار باشد فراموش کردن آن نیز دشوار خواهد بود

جملات تمرینی و انگیزشی آرنولد

از آنجایی که می‌دانید آرنولد به عنوان بزرگترین بدنساز تاریخ شناخته می‌شود. از همین رو او سعی کرده است جملاتی نیز در این باره تنظیم کند که قطعا به درد شما عزیزان خواهد خورد.

تمرین کردن برای ما روزنه ای را ایجاد می‌کند تا تمام انرژی منفی‌ حاصل از استرس خارج شود و همانطور که ورزش شرایط بدنی را بهبود می‌بخشد روحیه شما را نیز صد چندان می‌کند.

 بدن سازی بسیار شبیه دیگر ورزش‌ها می‌باشد.برای موفقیت در آن شما باید ۱۰۰% خودتان را وقف تمرینات، رژیم غذایی و بهبود قدرت ذهنی‌ خود کنید.

 بسیاری از افراد معنی‌ دم عضلانی را درک نمیکنند.باید آن را تجربه کنید تا بتوانید درکش کنید.فوق‌العاده‌ترین احساسی‌ که تجربه کردم همین است.من همیشه به دنبال این دم عضلانی هستم زیرا میدانم که اگر به آن برسم یعنی‌ عضلاتم رشد خواهند کرد.هنگامی که به دم عضلانی می‌رسم که خون در عضلاتم جریان داشته باشد.در این حالت عضلاتم با خونی که در آنها جریان دارد واقعا سفت میشوند.همانند این است که پوست در هر لحظه می‌خواهد منفجر شود.همانند این است که یک نفر در حال باد کردن عضلاتم می‌باشد.این حس فوق‌العاده است.

 چیزی که ما با آن روبرو هستیم ممکن است غیر قابل تحمل باشد.اما من از آن همه سال تمرینات و مسابقه آموختم.از آن همه ‌ست و تکرار آموختم هنگامی که گمان می‌کردم دیگر نمیتوانم حتی یک انس وزنه بیشتر را جابجا کنم.چیزی که آموختم این بود که ما همیشه قویتر از آنچه هستیم که گمان می‌کنیم.

 بدن سازی باید هماند یک تفریح باشد زیرا شما احساس رضایتی را دریافت می‌کنید که توضیح دادن آن بسیار سخت است.یک بدن ساز میداند که وقتی‌ عضلاتش دم می‌کند یعنی‌ در حال رشد می‌باشد.عضله‌ رشد خواهد کرد.همچنین او میداند وقتی‌ عضلاتش به خوبی‌ دم می‌کند یعنی‌ در حال پیشرفت می‌باشد و این موضوع باعث خوشحالی‌ او میشود زیرا پیشرفت را در بدنش حس می‌کند.در واقع دم عضلانی بهترین احساسی‌ است که یک بدن ساز میتواند حس کند.توضیح دادن آن بسیار سخت است.یک فردی که تا کنون بدن سازی انجام نداده این حس را درک نمیکند اما گاهی‌ اوقات دم عضلانی بهترین احساسی‌ است که میتوانید داشته باشید.

کاری که در حال انجام آن هستم چیزی است که خواهان انجام آن هستم.اینکه دیگر افراد چه فکر میکنند برایم اهمیتی ندارد.اگر بقیه موافق کار من نباشند و بگویند که وقتت را تلف نکن من باز هم یک بدن ساز خواهم بود.من آن را دوست دارم.من احساسی‌ که در عضلاتم ایجاد میشود را دوست دارم، من رقابت را دوست دارم و عاشق چیز‌هایی هستم که به من عرضه می‌دارد.من در واقع هیچگاه در زند‌گیم واقعا کار نکرده‌ام.هیچگاه یک شغل ۶ یا ۸ ساعته نداشته‌ام.اما همیشه درامد خوبی‌ داشته‌ام.به سراسر جهان برای رقابت سفر می‌کنم و بدن خود را نمایش میدهم.من از یک سرگرمی برای خود یک حرفه خلق کردم که تنها شاید ۵% افراد قادر به انجام آن باشند.مابقی ۹۵% مردم افرادی ناامید با کاری اداری هستند که برای یک نفر دیگر کار میکنند.من کاملا مستقل هستم.احساس می‌کنم اگر دوباره زندگی‌ کنم یا اگر دوباره متولد شوم دقیقا همین راه را میروم که تا کنون آمده‌ام.

 همانند بدن سازی، در زندگی‌ نیز شکست یک تجربه ضروری برای رشد می‌باشد زیرا اگر هیچگاه محدودیت‌های خود را احساس نکنیم چگونه خواهیم فهمید که چه اندازه قوی می‌باشیم؟ اصلا چطور میتوانیم رشد داشته باشیم؟

هنگامی که اطراف من افرادی هستند که واقعا قدردان کاری که می‌کنم هستند نسبت به بدن خود احساس بسیار خوبی‌ پیدا می‌کنم همانند حضور در یک رقابت.هنگامی که در تلوزیون هستم نیز به خود افتخار می‌کنم.اما در ساحل اکثر افراد کارشناس نیستند.اکثریت آنها نمی‌دانند در حال نگاه به چه چیزی میباشند.چطور میتوانید به خود افتخار کنید وقتی‌ افرادی که نظاره‌گر شما هستند حتی نمی‌دانند در حال نگاه کردن چه چیزی میباشند؟

تنها راه قهرمان شدن تحمل همین تکرار‌های اجباری و شکنجه و درد است.من به این روند عذاب روزمره می‌گویم.زیرا هماند این است که مجبورید شکنجه را تحمل کنید.شکنجه دادن بدنم چیزی است که به من کمک کرد تا به این درد همانند یک لذت نگاه کنم.درد باعث رشد من میشود و رشد همان چیزی است که من می‌خواهم.بنابراین درد برای من یک لذت است و هنگامی که در حال تجربه درد هستم انگار در بهشت هستم.بسیار عالی‌ است.مردم می‌گویند که این کار دیوانگیست.اما آنها اشتباه میکنند.من درد را به دلیل خاصی‌ دوست دارم.هیچگاه دوست ندارم یک سوزن وارد دستم شود اما اگر این درد برای قهرمان شدنم لازم باشد آن را دوست خواهم داشت.

قدرت از برنده شدن حاصل نمی‌شود.هنگامی که در تقلا و نبرد هستید قدرت شما افزایش پیدا می‌کند.هنگامی که وارد نبرد با مشکلات شدید و تصمیم گرفتید که تسلیم نشوید به آن قدرت می‌گویند.

6 راز موفقیت از زبان آرنولد

من همیشه با قوانین خود زندگی‌ و رقابت می‌کنم.همیشه وقتی‌ که به دنبال اهداف بلند پروازانه خود در زمینه بدن سازی، بازیگری و سیاست بودم تنها با یک جواب از طرف افراد مختلف روبرو میشدم و آن هم این بود که تو به این اهداف برسی‌.من همیشه با این تردید‌ها و حواس پرتی‌ها در طول زندگی‌ خود مواجه بودم ولی‌ همیشه سعی‌ می‌کردم تا آنها را مدیریت و از سر راه خود بردارم.

ادامه مطلب  100+ جملات ناب سینمایی

مردم همیشه از من می‌‌پرسند که تو چگونه توانستی به این موفقیت‌ها دست یابی‌؟چگونه یک فردی که حتی زبان او غیر انگلیسی می‌باشد توانست در سینما ستاره شود یا قهرمان مهم‌ترین رقابت‌های بدن سازی شود یا بتواند فرماندار یکی‌ از بزرگ‌ترین ایالات آمریکا شود؟جواب ساده است.من از ۶ قانونی‌ که در ادامه می‌گویم تبعیت کردم و موفق شدم.من همیشه اطمینان کامل داشتم که به اهداف خود خواهم رسید و برای اینکه به مردم بفهمانم که در مورد من اشتباه میکنند نهایت تلاش خود را انجام میدادم.

همانند بسیاری دیگر از بدن سازان زمان خودم من هم برای رسیدن به موفقیت بسیاری از قوانین عرف جامعه را شکستم.کارهایی انجام میدادم که بسیاری دیگر از افراد حاضر به انجام آن نبودند.همیشه سخت تر از دیگران تمرین می‌کردم.اکنون که کارهای بسیار زیادی را انجام داده‌ام دوست دارم که تجارب خود را در اختیار مردم جهان قرار دهم تا آنها نیز استفاده کنند.از این قانون‌ها پیروی کنید تا موفقیت نیز شما را دنبال کند :

قانون شماره یک: به خود اعتماد داشته باشید

شما باید برای خود یک آینده کامل را تصور کنید نه آنچه که پدر و مادرتان برای شما در نظر گرفته‌اند.من از همان زمان کودکی می‌دانستم که تنها چیزی که برای من مهم است قهرمانی در مهم‌ترین رقابت‌های بدن سازی می‌باشد.همیشه می‌خواستم که بزرگ‌ترین بدن ساز دنیا شوم و تنها به دست آوردن یک عنوان قهرمانی برای من کافی‌ نبود بلکه می‌خواستم به بزرگ‌ترین بدن ساز تاریخ این رشته تبدیل شوم.

اما پدر و مادر من آینده دیگری را برای من متصور شده بودند.آنها می‌خواستند که من هم همانند پدرم یک افسر پلیس شوم و با دختری به نام هیدی ازدواج کنم و چند تا بچه هم داشته باشم.اما من می‌خواستم که از اتریش خارج شوم و به آمریکا نقل مکان کنم و تبدیل به قهرمان بدن سازی شوم.من به این تصمیمی که گرفته بودم به شدت ایمان و اعتماد داشتم و سرانجام به دنبال آن رفتم.به خود اعتماد داشته باشید، آینده خود را متصور شوید و برای آن سخت تلاش کنید.هنگامی که شما به یک تصور قوی از آینده خود دست یابید خواهید دید که برای به دست آوردن آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهید کرد.

قانون شماره دو: برخی‌ از قوانین را بشکنید

فرانکو کولومبو یک بدن ساز کوتاه قد بود.در آن زمان همه می‌گفتند که او هیچگاه نخواهد توانست قهرمان جهان شود.قوانین و عرف جامعه آن زمان میگفت که تنها افراد بلند قامت و بسیار عضلانی میتوانند عنوان‌های بزرگ را به دست آورند.اما فرانکو توانست همه این قوانین را زیر پا بگذارد.او تبدیل به یک اسطوره شد.فرانکو توانست سه بار قهرمان مستر یونیورس شود.سپس قهرمانی جهان و حتی توانست دو بار قهرمانی مستر المپیا را از آن خود کند.

من نیز همین کار را کردم.همه مردم به من می‌گفتند که تو نمیتوانی‌ بازیگر شوی.قوانین و عرف جامعه اینطور میگفت که یک خارجی‌ که دارای لهجه می‌باشد نمی‌تواند به عنوان نقش اول یک فیلم ظاهر شود.در آن زمان من به کلاس‌های بازیگری رفتم و روی لهجه خود به شدت تمرین کردم.به سختی تلاش کردم و توانستم به عنوان نقش اول فیلم ایفای نقش کنم.

قانون شماره سوم:  از شکست نترسید

هنگامی که شکست میخورید همیشه میتوانید برخیزید.شما مجبور به ریسک کردن هستید.هنگامی که ریسک پذیر نباشید هیچگاه نمیتوانید رکوردی را جابجا کنید.اگر شما میتوانید ۴۰۰ پوند را پرس کنید و خواستار این هستید که ۴۲۰ پوند را پرس کنید اما از شکست می‌ترسید پس شما هیچگاه حتی تلاشی در این باره نیز نخواهید کرد که ببینید اصلا میتوانید این کار را انجام دهید یا نه.آرامش خود را حفظ کنید و از شکست نترسید.بازنده کسی‌ است که هنگام شکست خوردن دیگر تلاشی برای برخواستن و تلاش مجدد نمیکند و برنده کسی‌ است که هنگام شکست دوباره برمیخیزد و به مسیر خود ادامه میدهد.از شکست اصلا نترسید.هر کسی‌ در هر نقطه از این جهان شکست می‌خورد.از دنبال کردن اهداف خود هراسی نداشته باشید.

قانون شماره چهارم: به افرادی که همیشه نه میگویند بی‌ توجه باشید

اگر من قرار بود به حرف اینگونه افراد گوش دهم احتمالا الان در همان اتریش و در کوه‌های آلپ مشغول آواز خواندن بودم.هنگامی که تنها ۱۵ سال داشتم و به مردم می‌گفتم که می‌خواهم قهرمان بدن سازی شوم آنها بلافاصله می‌گفتند که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.غیر ممکن است.آنها می‌گفتند که بدن سازی یک ورزش مخصوص آمریکائی‌ها است.در اتریش تو میتوانی‌ به ورزش‌هایی نظیر اسکی، دوچرخه سواری‌ یا حتی دو و میدانی بپردازی ولی‌ اصلا فکر اینکه قهرمان بدن سازی شوی را از سرت بیرون کن.

اما میدانید من چکار کردم؟ به هیچ عنوان به حرف‌های آنها توجه نکردم.به آمریکا نقل مکان کردم و سرانجام توانستم به قهرمانی رشته بدن سازی دست یابم.هنگامی که می‌خواستم برای فرمانداری کالیفرنیا نامزد شوم بسیاری می‌گفتند که تو نمیتوانی‌.تو اول باید از منسب‌های پایین تر و کوچکتر شروع کنی‌ و شاید بعد از چند سال کار کردن بتوانی‌ فرماندار کالیفرنیا شوی.اما من با خود می‌گفتم که همه این حرف‌ها پشیزی ارزش ندارد.من تنها شوق خدمت به مردم را در خود احساس می‌کردم و می‌خواستم به آنها کمک کنم.سرانجام من نامزد فرمانداری شدم و دو ماه بعد تبدیل به فرماندار کالیفرنیا شدم.

قانون شماره پنج: با شدت هر چه تمام تر تلاش کنید

من از اینکه اکثر مردم میگویند که زمان کافی‌ برای تمرین کردن را نداریم به شدت متنفرم.این حرف از دیدگاه من بسیار غیر عقلانی می‌باشد.شما ۲۴ ساعت در یک روز فرصت در اختیار دارید.اگر فرض کنیم ۶ ساعت آن را خواب باشید ۱۸ ساعت دیگر باقی‌ میماند.سر کار رفتن و مشغله کاری به طور تقریبی ۸-۱۰ ساعت را از شما می‌گیرد.با این حال باز هم ۱۰ ساعت وقت برای شما باقی‌ میماند.آیا باز هم می‌خواهید بگویید که زمان کافی‌ برای تمرین ندارم؟

تفریح کردن، رسیدگی و توجه به خانواده و وقت گذراندن با دوست‌های خود را نیز اگر در این ۱۰ ساعت در نظر بگیرید یعنی‌ باز هم ۳۰-۴۵ دقیقه در یک روز برای شما وقت خالی‌ باقی‌ نخواهد ماند؟!!!این میزان حداقل زمان تمرین می‌باشد.به شما قول میدهم اگر بخواهید میتوانید این زمان را برای خود مهیا کنید.شما در روز ۲۴ ساعت زمان دارید پس زمان تمرینات خود را محدود به زمان خاصی‌ نکنید.به شدت تمرین کنید.هیچ فردی بدون سخت کوشی تا کنون به هیچ موفقیتی دست نیافته است.هیچ راه میان بری وجود ندارد.به شدت تلاش کنید و می‌بینید که چطور به اهداف خود خواهید رسید.

قانون شماره شش: به دیگران کمک کنید تا دیگران نیز به شما کمک کنند

هر کدام از ما به هر موقعیتی که رسیدیم بدون کمک دیگران نبوده است.همه ما در طول زندگی‌ از کمک‌های دیگران بهره برده ایم.هیچ کاری نیست که خود ما به تنهایی انجام داده باشیم.هر کاری که من در طول زندگی‌ انجام دادم و به هر موفقیتی که رسیدم تنها با کمک بسیار زیاد افرادی بود که همیشه به من کمک میکردند.

از آنجایی که همیشه آنها من را کمک میکردند من نیز موظف هستم که به آنها کمک کنم.به همین دلیل است که من در زمینه‌های مختلف به دیگر افراد کمک‌های در حد توان خود می‌کنم.من همیشه خواستار یک محیط زندگی‌ با هوای سالم و تمیز هستم و همیشه سعی‌ من بر این بوده است تا در آینده بیشتر از انرژی‌های پاک استفاده کنیم تا جهانی‌ را که به نسل کنونی ارث رسیده است به شکلی‌ خوب و قابل قبول به نسل بعد واگذار کنیم.

همه ما باید به دیگران کمک کنیم.میلیون‌ها کودک هستند که نیاز به کمک دارند.آنها از خانواده‌هایی هستند که معمولا پول مورد نیاز برای تحصیل فرزندانشان را ندارند.باید همه ما کمک کنیم تا آنها نیز با سواد شوند.باید کاری کنیم که همه مشتاق به ورزش کردن شوند.به سازمان‌هایی که مربوط به امور کودکان بی‌ سرپرست می‌باشد مراجعه کنید و کودکی را در آغوش بگیرید، یک مدال به دور گردن او بیاندازید و بگویید که تو برنده هستی‌!ما به تو اعتقاد کامل داریم!ما دوستت داریم و به تو اهمیت میدهیم.

هر کاری هر چند کوچک برای خدمت به مردم خود انجام دهید.خواهید دید که همین کمک‌ها در آینده باعث موفقیت شما خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا