سایر

قیمت زغال سنگ تصفیه شده لرستان

اگر به فکر این هستید که به جای بنزین و گاز کدام سوخت فسیلی می تواند بهترین جایگزین باشد باید بگوییم که زغال سنگ بهترین گزینه است، امروزه وجود زغال سنگ لرستان اصفهان یزد، باعث شده است که این سه شهر از نظر منابع معدنی غنی شناخته شوند و ایران را به یکی از کشورهای ثروتمند و قطبهای تولید زغال سنگ معرفی کنند، برای افزایش اطلاعات خود در این زمینه می توانید اطلاعات مرتبط با زغال سنگ ایران را تحت بررسی قرار دهید.

قیمت زغال سنگ تصفیه شده لرستان

برای آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید با وب سایت آراد برندینگ و مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در یک تعریف ابتدایی و کلی می توان گفت زغال سنگ یک کانی و به عبارتی سنگ رسوبی تشکیل شده از بقایای گیاهان در اعماق زمین بوده و حاصل واکنشهای شیمیایی و زمین شناختی است که طی میلیونها سال پیش بر روی این بقایای گیاهی در دل زمین رخ داده و جزء منابع تجدید نا پذیر محسوب می شود.

قسمت اعظم تشکیل دهنده زغال سنگها کربن می باشد که در ترکیب خود نا خالصی هایی همچون هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن و گوگرد نیز دارند و درصد خلوص زغال سنگ بر حسب میزان کربن و نا خالصیهای آن تعیین می شود.

زغال سنگ تصفیه شده

همانطور که می دانید یکی از سوختهای فسیلی و طبیعی زغال سنگ می باشد که لازم است پس از استخراج تصفیه شده و برای مصارف مختلف قابل استفاده شود و درصد خلوصش افزایش یافته و حالت فیزیکی آن نیز متناسب با مصارف متفاوت شود و به نحوی از حالت خام و غیر قابل استفاده به حالت تصفیه شده و کاربردی خود در بیاید.

ادامه مطلب  پولی که به سادگی بدست آوردم

زغال سنگ تصفیه شده

زغال سنگ انواع مختلفی دارد که این انواع در واقع مراحل تشکیل زغال سنگ تصفیه شده و زغال گردو از ابتدا تا زمانی که به یک زغال سنگ مرغوب و خالص تبدیل شود می باشند که در هر مرحله خلوص و کاربرد خاص خود را دارد و این مراحل به شرح زیر می باشند.

  • زغال سنگ تورب یا پیت که اولین مرحله دگرگونی حاصل از توده های گیاهی در دل زمین می باشد و نمی توان آن را زغال سنگ نامید اما می توان به عنوان سوخت استفاده کرد.
  • مرحله لینگنیت که زغال سنگ به حساب می آید اما دارای پایین ترین درجه زغال شدگی می باشد و از طرفی بیشترین میزان آلودگی محیط زیستی را دارد.
  • زغال سنگ شبه بیتومینه که خلوص آن بین زغال سنگ لینگنیت و بیتومینه قرار دارد و از آن جهت تولید الکتریسیته بهره می برند.
  • زغال سنگ بیتومینه یا زغال سنگ قیر که کاربرد اصلی آن در تولید برق بوده اما از تقطیر آن کک نیز تولید می شود.
  • زغال سنگ گرافیت که همان مغز مداد است و قابل اشتعال نمی باشد و در روانکاری وسایل مکانیکی نیز کاربرد دارد.
  • زغال سنگ آنتراسیت که بالاترین درصد کربن و کمترین مواد فرار را داشته و سخت، سیاه و براق می باشد.
  • در نهایت زغال سنگ کانال که به آن زغال سنگ شمع نیز می گویند و دارای انواع ریز دانه با محتوای هیدروژن بالا می باشد.

زغال سنگ لرستان

آیا تا به حال فکر کرده اید که از معادن ایران چه چیزهایی استخراج می شود؟ برای پاسخ به سوالتان می توانید با ما همراه باشید، برای توضیح بهتر می توانیم در مورد زغال سنگ لرستان صحبت کنیم، برای این که بتوانیم توضیحی موشکافانه خدمت شما عرضه کنیم.

ادامه مطلب  عوامل موثربرای ایجاد تغییرات مالی در زندگی

زغال سنگ لرستان

باید اول با نحوه ی پیدایش زغال سنگ لرستان آشنا بشوید، توجه داشته باشید که زغال سنگ نوعی سوخت فسیلی است و از تجمع رسوبات به وجود آمده و می توانید با یک جرقه آن را مشتعل سازید.

پروسه ی تولید سنگ زغال گردو میلیونها سال طول می کشد و باید قدر این نعمت الهی را بدانیم، با کمی تحقیق و پرس و جو خواهید فهمید که زغال سنگ با انباشت بقایای جانوران و گیاهان عصر قدیم به وجود آمده و یک ماده ی بسیار ارزشمند و سوختی تجدید ناپذیر است طبق آمار پژوهشگران امروزه چندین تن یک زغال در خاک خرم آباد لرستان کشف شده است که می تواند برای کشور ارزآوری و سود بسیار زیادی به همراه داشته باشد.

برای کارکنان این معادن به دلیل سختی زیان آوری که دارند حق بیمه ای اضافی تر در نظر گرفته می شود و برخی تصمیمات دیگری که توسط دولت برای بهره برداری بهتر از معادن اجرا می گردد، البته عده ای سودجو به قاچاق این منبع ملی در خرم آباد در تناژهای بالایی اقدام کرده بودند که توسط مامورین غیور نیروی انتظامی و کمکهای مردمی کشف و ضبط گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا