سایر

وضعیت اقتصادی زندگی ام را فرش دگرگون کرد

مطمئناً هر کسی دوست دارد میلیاردر باشد و از مزیت‌ های پول فراوان بهره ببرد اما با وجود اینکه همه میلیاردر شدن را می‌ خواهند پس چرا فقط تعداد انگشت شماری از جامعه به این مرحله از وضعیت اقتصادی می‌ رسند؟جواب این است کمتر کسی حاضر به ریسک کردن است حال من توانستم با ریسک کردن وارد دنیای تجارت شوم و در حوضه فرش به یک فرد پولدار تبدیل شوم.

فرش ابریشمی کاشان 

تراکم و تعداد شانه های یک فرش ابریشمی کاشان ماندگار و اصیل از چالشهای فکری خانمهای خانه دار به ویژه در هنگام عید نوروز است، بنابراین ما به این افراد فرش ابریشمی تبریز را پیشنهاد می کنیم زیرا با توجه به تاریخچه کهن بافت فرش در این شهر به بهترین کالا دسترسی خواهند یافت و با صرف زمان و هزینه کمتر قادر هستند تا فرشی زیبا، لاکچری و خوش طرح و نقش را برای خانه خود خریداری نمایند.

فرشها عموماً به دو روش دست بافت و ماشینی تولید می شوند که فرش ابریشمی هم با همین شرایط و تنوع در بازار داخل عرضه می شود و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و خریداران عمده و جزئی بر اساس سلیقه و توان خرید و دیگر موارد اقدام به سفارش نوع مورد علاقه خود می نمایند. فرش ابریشمی تنوع رنگ و طرح خیلی بیشتر از نمونه دست بافت دارد و قیمت آن نیز کمتر و البته ماندگاری آن هم کمتر است و این فرش ماشینی البته وزن کمتر و ابعاد مختلفی دارد در حالی که فرش دست بافت گران و وزن بالاتری دارد و تعداد انواع آن کمتر است اما سالیان طولانی می توان از این فرش ابریشمی نرم و لطیف استفاده کرد.

ادامه مطلب  اینگونه برنامه ریزی کردم تا به موفقیت رسیدم

خریداران معمولا توان خرید فرش ماشینی بیشتری دارند به خصوص در سالهای اخیر که تورم زیادی بر اقتصاد کشور حاکم است و فرش نیز افزایش قیمت داشته است، بهتر که فرش ابریشمی ماشینی زیبا و شیک را خریداری نمایید و انتقال آن نیز راحت است به ویژه برای خانه های رهن و اجاره که بیشتر در طول سال خانه را تعویض می کنند.

فرش ابریشمی کاشان

فرش ابریشم ماشینی

برای تشخیص این نوع فرش ابریشم ماشینی می توانید یک ریشه از آن را بسوزانید که اگر هنگام سوختن بوی کاغذ بدهد یعنی فرش از جنس ابریشم مصنوعی می باشد.

لازم به ذکر است از قرار دادن پایه های مبل و تخت به خاطر نازک بودن الیاف فرش بر روی آن خودداری کنید.

اگر می خواهید فرش ماشینی ابریشم را به خوبی تشخیص دهید علاوه بر سوزاندن ریشه آن می توانید دقت کنید که روی آن فقط نوشته شده باشد ابریشم، چنانچه از واژه گونه همراه با ابریشم استفاده شده باشد به معنی گونه های ابریشم است نه صرفا ابریشم خالص.

فرش ابریشم ماشینی

 فرش ابریشم دستباف

انواع فرش ابریشم دستباف از قبیل جنس الیاف و نخ‌ ها، اندازه، طرح و رنگ، تراکم و محل بافت از یکدیگر متمایز می ‌شوند، قیمت فرش دستباف بسیار مهم است یکی از بی‌نظیرترین و پرطرفدارترین انواع فرش ، فرش ‌های دستباف از جمله محصولات قدیمی سنتی کشورمان ایران هستند.

قالی دستباف یا فرش را از لحاظ مواد ابتدایی و اولیه ای که استفاده شده و درنخ خاب آن به کار رفته است می توان در پنج گروه زیر تقسیم بندی کرد.

ادامه مطلب  فیلتر تصفیه آب سرامیکی توس

قالی یا فرش پشمی به فرشی می گویند که پود وتار آن از جنس پرز وپنبه و پشمی باشد، در میان عشایر ها و ایل ها در بافت فرش به جای نخ پنبه از پشم استفاده می شود.

فرش های پشمی موجب حفظ حرارت منزل می شود و در فصول سرد حس گرمی به پوست انتقال می دهد، در صورتی که مرتب دقیق شسته شده باشند جز فرش های جذاب و نرم هستند، قالی های پشمی درصد بیدخوردگی بسیار بالایی دارند و باید از آن ها به طور دقیقی نگهداری شود.

فرش ابریشم دستباف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا