سایر

چطور به زندگی غنی از پول و ثروت رسیدم

در واقع من توانستم با بهبود عملکرد خود و فعالیت در حوزه ای پولساز این امکان را به دست آورم که زندگی غنی از ثروت و رفاه را برای خود بسازم، در ادامه بهترین محصولات خود در حوزه تولید کربتات سدیم را به طور کلی بررسی خواهیم کرد.

کربنات سدیم صنعتی

این ماده شیمیایی یا همان کربنات سدیم صنعتی یک ترکیب یونی می باشد که هنگامی که در آب حل شود، یون کربنات و سدیم آزاد می کند.

از کربنات سدیم در تولید محصولاتی همچون ورق های تست بارداری، انواع سفید کننده، صابون محصولات شیشه ای وغیره استفاده می شود.

شکل ظاهری کربنات سدیم به شکل جامد سفید رنگ هیگروسکوپیک می باشد.

نام های دیگر این محصول خاکستر سودا، کربنات دو سود، دی سدیم کربناتو غیره می باشد.

کربنات سدیم صنعتی که تولید شد، آن را در کیسه هایی با وزن مشخص پر می کنند تا بتوانند در انبار نگهداری و ذخیره نمایند و کارهای فروش را انجام بدهند.

کار تولید سودا اش صنعتی در ایران را شرکت های سمنان (ساکو)، مراغه و کاوه انجام می دهند که مسئولیت دو کارخانه مراغه و کاوه بر عهده یک شرکت می باشد.

کربنات سدیم صنعتی

کربنات سدیم سنگین

در واقع کربنات سدیم سنگین به طور کلی از دانه های درشتر به نسبت فرم سبک برخوردار است.

ولی از نظر نقطه ذوب، درصد خلوص، میزان رطوبت و سایر ترکیبات دیگر، یکسان می باشد.

از این گرید می توانید به شکل عمده برای موارد زیر استفاده لازم را ببرید:

تولید لعاب کدر که در ساخت کاشی و سرامیک، تولید شیشه ساختمان، تولید شیشه اتومبیل، تولید چراغ جلو خودرو، تولید کریستال، تولید آهک سودا.

ادامه مطلب  قیمت نخ پنبه ضخیم

با وجود این کاربردها و وجود چند کارخانه بزرگ در ایران، می بایست کار تولید و فروش به سرعت انجام شود تا مصرف کنندگان دچار کمبود نشوند.

فروش کربنات سدیم سنگین مثل گرید سبک در کیسه های دو جداره از جنس پلی پروپیلن انجام می گیرد.

کربنات سدیم سنگین

کربنات سدیم فله

طبق صحبت هایی که در این مقاله شد، متوجه شدید که یکی از گریدهای اصلی و مهم کربنات سدیم فله، گرید سبک است و باید با بالاترین درجه خلوص تولید شود.

به طور کلی از سودا اش سبک بخاطر داشتن خاصیت قلیایی و ساختاری شیمیایی که دارد می توان برای کاربردهایی متعدد مورد استفاده قرار بگیرد.

این کاربردها عبارتند از: صنعت نساجی، صنعت تولید مواد شیمیایی، صنعت رنگرزی، صنعت تولید مواد شوینده، صنعت خمیر کاغذ، صنعت آجر سازی، صنعت پتروشیمی و گوگرد زدایی از گازها.

در کشور ایران، چندین کارخانه و شرکت می باشد که نشان از مصرف بالا ماده کربنات سدیم دارد. کارخانه های مصرف کننده برای مصرف سودا اش از یک فرمولاسیون خاص برخوردار هستند تا میزان مواد اولیه را کنترل کنند.

کربنات سدیم فله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا