سایر

چگونه بر احساسی که به پارتنر قبلی خود داریم غلبه کنیم

روند گذر از پایان یک رابطه اغلب منعکس کننده «چرخه ضرر» است. این چرخه با “پذیرش” به پایان می رسد – توانایی درک و تصدیق حقیقت یک موقعیت، حتی اگر دردناک باشد. با این حال، درک این موضوع در تئوری اغلب بسیار ساده تر از پذیرش احساسی است.

ممکن است کاملاً آگاه باشید که شریک زندگی شما دیگر نمی خواهد با شما باشد. حتی ممکن است این را گفته باشند. اما به نوعی، شما فقط احساس نمی کنید همه چیز تمام شده است.

ممکن است بارها و بارها چیزهایی را در ذهن خود مرور کنید و فکر کنید که اگر فقط یک کار را متفاوت انجام می دادید، ممکن بود نتیجه متفاوت باشد. یا شاید فقط می خواهید یک بار دیگر با شما تماس بگیرید تا بتوانید بفهمید که چرا آنها نمی خواهند با شما باشند.

پذیرفتن اتفاقی که افتاده

با دوستان و عزیزان تماس بگیرید

بسیاری از کار ما در این موقعیت‌ها حول کمک به مردم برای حرکت به سمت درک واقعی‌تر از آنچه اتفاق افتاده است متمرکز است. گاهی اوقات، این فرآیند می تواند دشوار باشد. می تواند صریح باشد. در نهایت، ممکن است لازم باشد بپذیرید که برای داشتن یک رابطه بیش از یک نفر لازم است و اگر کسی نمی خواهد در آن باشد، پس هیچ رابطه ای وجود ندارد.

این می تواند مفید باشد که قبل از انجام هر کاری یک دیدگاه خارجی – یا حتی چند مورد – داشته باشید. با دوستان و خانواده صحبت کنید. افرادی که می توانید به آنها اعتماد کنید و می شناسید به شما گوش می دهند. اگر احساس می‌کنید از یک نظر واقعاً عینی سود می‌برید، شرم‌آور نیست که از یک مشاور کمک حرفه‌ای بخواهید.

2)     دریافت دیدگاه گسترده تر

یکی از چیزهایی که می تواند در هنگام مبارزه با احساسات حل نشده پس از پایان یک رابطه مفید باشد، فکر کردن به گذشته و در نظر گرفتن جنبه های بد و همچنین خوب است.

ممکن است تمایل به “چیدن گیلاس” وجود داشته باشد و فقط به چیزهایی فکر کنید که از دست می دهید. اما هیچ رابطه ای کامل نیست. تشخیص این موضوع می تواند بخش مهمی از درک اینکه چرا همه چیز به پایان رسیده است. همچنین می تواند به معنای اجتناب از موقعیت های مشابه در آینده باشد. بدیهی است که ما فقط بر آنچه در روابط اتفاق می‌افتد کنترل زیادی داریم، اما اگر رفتارهایی وجود داشته باشد که به پایان همه چیز کمک کند، آگاهی از این موارد می‌تواند بسیار مفید باشد.

ادامه مطلب  راهکار نوجوانی که مرا در مسیر موفقیت و ثروت قرار داد

3)     مراقب خودتان باشید

البته گفتن همه اینها راحت تر از انجام دادن است. عاشق شدن با کسی که نمی خواهد با شما باشد دردناک است. گاهی اوقات تحمل آن سخت است. برای اینکه در این شرایط دشوار آرامش را تجربه کنید می توانید از مشاورین ما در yariway  جلسه روانشناس دریافت کنید.

اگر مشکل دارید، مهم است که روی خودتان تمرکز کنید و مطمئن شوید که حمایتی که نیاز دارید را دریافت کرده اید. ممکن است بخواهید در مورد استراتژی های مقابله ای فکر کنید. چه چیزی به شما کمک می کند تا در لحظه احساس بهتری داشته باشید؟ برخی از مردم می خواهند تنها باشند، برخی دوست دارند کاری انجام دهند تا مشغول بمانند.

4)     از بازبینی اتفاقات گذشته خود اجتناب کنید

وقتی ذهن شما در گذشته ساکن است، چگونه می توان از یک فرد سابق گذشت؟ یادآوری روزهای خوب خوب است، اما پس از جدایی، نگاه کردن به گذشته احتمالاً بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. این می تواند روند بهبودی شما را کند کند – مواردی مانند بازدید از اولین مکان قرار ملاقات یا رفتن به رستوران مورد علاقه سابق خود ایده های بدی هستند. اگر با هم زندگی کرده اید، دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید.

5)     در سرگرمی مورد علاقه خود افراط کنید

در سرگرمی مورد علاقه خود افراط کنید

اگر هنوز تمایل به کناره‌گیری دارید، چگونه می‌توانید بر یک شریک عاطفی سابق غلبه کنید؟ پس از جدایی، از دست دادن علاقه به چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می بردید، معمول است. اوقات فراغت ممکن است ترسناک باشد، اما عاقلانه است که آن را برای رشد شخصی سرمایه گذاری کنید. به سرگرمی خود بپردازید یا سرگرمی جدیدی پیدا کنید – می تواند هر چیزی ورزشی، خلاقانه یا چیزی به سادگی خواندن باشد.

6)     نسبت به خودتان راحت و بخشنده باشید

ممکن است گاهی در مورد اعمال خود احساس گناه کنید، اما اجازه ندهید این احساسات شادی شما را تهدید کند. چگونه شریک سابق خود را فراموش کنیم؟ بخشش و رها کردن پشیمانی را تمرین کنید. وقتی عصبانی یا ناراحت هستید، نمی توانید درمان شوید.

7)     با دوستان و عزیزان تماس بگیرید

پایان یک رابطه عاشقانه می تواند روابط دیگر مانند دوستان مشترک را نیز پیچیده کند. سؤالاتی مانند: «آیا هنوز می توانم با یک دوست سابق دوست باشم؟» و «اگر دوستان من ترجیح دهند با شریک سابقم معاشرت کنند، چه می شود؟» می تواند ذهن شما را آزار دهد. بهترین کار این است که برای مدتی از تنظیمات اجتماعی دور بمانید و در عوض به حلقه انحصاری دوستان نزدیک خود بچسبید.

ادامه مطلب  عینک دید مرا باز کرد و مرا به ثروت رساند

8)     تغییرات شدیدی در شخصیت خود ایجاد نکنید

بسیار رایج است که پس از پایان یک رابطه، در یک مارپیچ از خود انتقادی قرار بگیرید. شما تمایل دارید فکر کنید چیزی در شخصیت شما اشتباه است و سعی می کنید آن را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید، همه چیز در مورد شما نیاز به تغییر ندارد، شریک سابق شما نیز ممکن است اشتباه کرده باشد.

به خود اجازه دهید هر طور که احساس می کنید احساس کنید – از گرفتن تصمیمات احمقانه مانند تتو یا رنگ موی جدید که بعداً از آن پشیمان خواهید شد اجتناب کنید.

 

9)     خودتان را برای مدتی از فضای دیجیتال دور کنید.

آیا خود را تا دیروقت بیدار می بینید که به صفحه گوشی خود خیره شده اید؟ اگر همچنان در رسانه‌های اجتماعی سر و کار داشته باشید، چگونه می‌توانید بر شریک سابق خود غلبه کنید؟ دیدن نام همسر سابقتان در صفحات مجازی، ادامه کار را سخت‌تر می‌کند.

10)  روی مثبت بودن تمرکز کنید

به خودتان زمان بدهید تا دیدگاه خود را پیدا کنید. کارهایی را انجام دهید که قلب شما را روشن می کند – مانند داوطلب شدن برای یک هدف یا پیوستن به یک باشگاه پیاده روی. روی تغذیه سالم تمرکز کنید و از مصرف مواد مخدر یا الکل به عنوان راه حل خودداری کنید. یک برنامه تمرینی بسازید و به آن پایبند باشید. احساسات خود را کنترل کنید و روی حرفه خود تمرکز کنید.

11) استراحت کنید

آیا نمی‌دانید که چگونه می‌توانید از وضعیت سابق خود کنار بیایید و دوستانتان «استراحت کردن» را پیشنهاد کردند؟ حق با آن هاست! هنگامی که احساسات بسیار زیاد هستند و غم و اندوه را فرا گرفته است، سفر می تواند به روند بهبودی کمک کند. بنابراین، به جای غر زدن در پیژامه های خود، بیرون بروید و کاوش کنید. تغییر در محیط می تواند روحیه شما را بالا ببرد. مکانی که در آن چیزهای کمتری وجود داشته باشد که شما را به یاد همسر سابقتان بیاندازد، یک “حواس پرتی خوب” خواهد بود.

ادامه مطلب  رمز ثروتمند شدن در کمین شما است

12) ایجاد مرزهای جدید

بین زندگی واقعی و رسانه های اجتماعی، برخورد با پاتنر سابق خود اجتناب ناپذیر است. وقتی ملاقات کردید، بر احساسات خود کنترل داشته باشید. به روابطی که وقت شما را تلف می کنند، نه بگویید. ارزش های خود را روشن کنید و هرگز به کمتر از آن بسنده نکنید.

 

نشانه هایی که شما بر عشق سابق خود غلبه کرده اید

اگر دیگر با صدای آهنگ‌های مشترک‌تان گریه نمی‌کنید و پیامک‌های آخر شب را قطع کرده‌اید، نشانه‌ی خوبی است که از غلتک‌های احساسی جدایی جان سالم به در برده‌اید. اگر احساس می‌کنید که در تنهایی ایستاده‌اید، سازنده هستید و فقط مشغول نیستید، دوباره نسبت به آینده هیجان‌زده هستید و نسبت به عشق امیدوار هستید، پس با موفقیت توانسته‌اید جدایی را به یک پیشرفت تبدیل کنید. تبریک میگویم!

1. به آن یک سال فرصت دهید. حداکثر دو سال

تحقیقات انجام شده بر روی زوج های مطلقه در بریتانیا نشان می دهد که بیشتر درمان عاطفی در سال اول جدایی اتفاق می افتد.

«طلاق یک جهش در تاریکی است. نتایج ما نشان می‌دهد که زوج‌های طلاق از انحلال ازدواج‌شان دستاوردهای روان‌شناختی دارند. زن و مرد به طور مساوی سود می برند.»

2. انتظار نداشته باشید که یک رابطه جایگزین باعث تسریع روند بهبودی شود.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که روابط جایگزینی در تئوری ایده بهتری نسبت به عمل است.

  1. 3. استرسی را که در زمان منتهی به جدایی داشتید را نادیده نگیرید.

در حالی که جدایی سخت است، اغلب یک ضرورت روانی است. برای مثال، محققان دریافتند که سطح استرس در سال‌های منتهی به طلاق تقریباً به اندازه زمان خود طلاق بود و سطح استرس در سال بعد از طلاق کمتر از سال‌های قبل از طلاق بود. تحقیقات دیگری که در Psychology and Aging منتشر شده است نشان می دهد که خروج از یک رابطه بد می تواند به معنای واقعی کلمه با کند کردن فرآیندهای طبیعی پیری بیولوژیکی سال ها از زندگی شما را نجات دهد.

«طلاق کارساز است. شواهد طولی نشان می دهد که انحلال زناشویی در نهایت باعث افزایش بهزیستی روانی می شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا