سایر

کالای خواب دریچه ی ثروت را به رویم گشود

درست زمانی که دچار ورشکستگی شده بودم، یکی از دوستانم برای سرمایه گذاری حوزه ی کالای خواب را به من پیشنهاد داد من این پیشنهاد را قبول کردم و بیشتر بر روی محصولاتی نظیر روتختی فانتزی، ترمه و پشتی فعالیت کردم تا ثروت از دست رفته ی خود را جبران کردم.

روتختی فانتزی

یکی از کالاهایی که برای جهیزیه هر عروسی لازم می باشد، روتختی فانتزی است که این کالا در طرح‌ها و رنگ‌ها و همینطور جنس‌های مختلفی در بازار موجود می باشد و مشتریان عزیز می توانند برای خرید جهیزیه، آن‌ها را تهیه نمایند. از طرفی دیگر باید بگوییم که خرید روتختی فانتزی عروس در برترین برندها و طرح‌های روز دنیا انجام می‌ شود.

شما عزیزان می توانید از طریق مطالعه کردن منابع مهم در اینترنت، بهترین برندها را برای خرید این کالا شناسایی نمایید و سپس خرید خود را از یک برند خیلی خوب انجام دهید. همانطور که برای شما عزیزان بیان کردیم، روتختی‌های فانتزی عروس دارای برندهای گوناگونی هستند که از بین این برندها، بهترین آن‌ها شناسایی می‌ شود و توسط مشتریان و متقاضیان گرامی خریداری می گردند و مورد استفاده قرار داده می شوند.

مسلما هر عروس خانمی دوست دارد که بهترین روتختی را برای جهیزیه خود انتخاب نماید و این امکان برای تمام عروس خانم‌ها فراهم است که بتوانند بهترین مدل‌‌های روتختی فانتزی را در اینترنت مشاهده کنند و سپس اقدام به خرید نمایند.

روتختی فانتزی

پشتی

پارچه ترمه پارچه ای بافته شده با دو سر تار و پود است. این پشتی از الیاف طبیعی ابریشم و نخ پلی استر درجه یک بافته می شود. از پارچه ترمه برای تولید انواع محصولات ترمه استفاده می شود. پارچه در گذشته برای تولید لباس پادشاهان و اشراف مورد استفاده قرار می گرفته است.

ادامه مطلب  تفکراتم من را از فقر به سمت ثروتمند شدن کشاند

پارچه ترمه در طرح های بسیار زیبا و زیادی تولید می شود. هر چه میزان رنگ پارچه ترمه بیشتر باشد قیمت و ارزش پارچه ترمه بیشتر است و پارچه ترمه نفیس تری به شمار می رود. یکی از محصولات پر طرفدار پارچه ترمه، ست شاه نشین ترمه است. اسامی دیگر ست شاه نشین ترمه، خان سالار یا خان نشین نیز است. همان طور که از اسم این ست ترمه زیبا مشخص است، ست شاه نشین ترمه در گذشته برای استراحت پادشاهان و اشراف مورد استفاده قرار می گرفته. ست شاه نشین ترمه تشکیل شده از چندین پشتی و یک تشکچه است.

ست شاه نشین ترمه پنج تکه معمولا شامل یک تشکچه، دو پشتی بزرگ و دو پشتی مثلثی است. از مهم ترین بخش های ست شاه نشین نیز می توان پشتی های مثلثی و تشکچه ترمه را نام برد.

پشتی

روتختی ترمه

در آغاز زرتشتیان پایه گذار هنرترمه بافی بودند و از آن برای دوخت روتختی ترمه و شلوارها و جامه های سنتی و مذهبی وبخصوص مراسم و جشن های خود استفاده می كردند كه از نوع راه راه آن (محرمات) به عنوان شال كمر استفاده می نمودند. معمولا ترمه را با بته جقه های آن می شناسند كه خود داستان و توصیفی دارد كه اینچنین است كه نماد و نقش ترمه برگرفته از سروی خمیده است كه ریشه در فرهنگ اصیل ایرانی-زرتشتی دارد كه علاوه بر فروتنی و خضوع در برابر معبود (اهورامزدا) داستانی این چنین دارد كه زرتشت پیامبر قدیم ایران زمین این درخت بهشتی را در پیشگاه آتشكده كاشت و از آن به بعد این سرو خمیده بعنوان نماد و نقشی مقدس و اهورایی در نفیس ترین پارچه یعنی ترمه از ان استفاده میشده و میشود.

ادامه مطلب  فروش دراور پلاستیکی بچه گانه اصفهان

روتختی ترمه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا