اخبار گوناگون

کدام افراد تخلف کنند قابل شناسایی نیستند؟

حسن همتی رئیس کمیسیون امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم ساماندهی اتباع بیگانه اظهار داشت: من مخالف ورود اتباع غیرمجاز به کشور هستم و این موضوع بیشتر در رابطه با اتباع غیرمجاز مطرح می شود. افغانستان. بر اساس اطلاعات موجود، تعداد زیادی از اتباع غیرمجاز به دنبال حضور طالبان و داعش در افغانستان به صورت غیرقانونی وارد ایران شده و در مناطقی از تهران و سایر نقاط کشور ساکن شدند.

وی ادامه داد: البته نیروهای امنیتی و نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و وزارت کشور پیگیر این موضوع هستند اما ورود و حضور اتباع غیرمجاز احتمالا مشکلات جدی برای کشورمان ایجاد می کند. یکی از این مشکلات تغییر بافت و هویت مناطق است که ورود و اسکان آنها می تواند در تغییر بافت و هویت تاثیر منفی داشته باشد مشکل بعدی استفاده از این افراد در امکانات عمومی کشور است. امروز سهمیه «آرد» شهر تهران بر اساس آمار شهروندان ایرانی تهرانی مشخص می شود و اگر تعدادی افراد غیرمجاز وارد شهر شوند قطعا از این سهمیه استفاده خواهند کرد که ضربه بزرگی به آن وارد خواهد شد. جامعه آماری کشور است و مردم به هیچ وجه نمی توانند از این امکانات استفاده کنند. شایسته استفاده است

کدام افراد تخلف کنند قابل شناسایی نیستند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آمار بیکاری در کشور تصریح کرد: ورود اتباع غیرمجاز به کشور آمار بیکاری را در جامعه افزایش می دهد. برخی از این افراد در زمینه های مختلف به ویژه در بخش خدمات و مهمان نوازی فعالیت می کنند. بنابراین باعث می شوند که بیکاری در بین جوانان ما افزایش یابد. بنابراین سرمایه گذاران، هتل داران و صاحبان مراکز مختلف نباید این افراد را استخدام کنند. زیرا اتباع غیرمجاز به معنای شهروندان غیرقانونی است و استخدام آنها تخلف است.

ادامه مطلب  بررسی عملکرد چیلر هوا خنک و مقایسه آن با دیگر تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

آقای همتی با اشاره به تاثیر ورود غیرمجاز به کشور بر افزایش جرم و جنایت گفت: علاوه بر تاثیری که شهروندان غیرمجاز در افزایش بیکاری دارند، افزایش جرم و جنایت در کشور را نیز باید اضافه کرد، برای این افراد شناسایی نشده و در صورت ارتکاب جرم قابل تعقیب نمی باشند. اینجانب به عنوان رئیس کمیسیون امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس، ورود اتباع غیرمجاز را تهدیدی درازمدت برای آینده کشور می دانم و اتباع مجاز باید از اتباع غیرمجاز جدا شوند زیرا قانونی وجود ندارد. برای ایجاد این اتباع.

وی با اشاره به تعداد اتباع غیرمجاز افغانستانی در کشور گفت: تعداد این اتباع به حدی افزایش یافته که مردم ایران را حساس کرده است. من خودم به دلیل عواقبی که گفتم مخالف حضور و استقرار آنها در کشور هستم. «قانون» فصل سخنان همه ماست و باید طبق قانون با شهروندان غیرمجاز برخورد کنیم و کارخانه داران و الفاظ مختلفی که این شهروندان به کار می برند تخلف است و در صورت پیدا شدن باید از سوی دولت استیضاح شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا