سایر

گلخانه کوچک پدرم برایم سود میلیاردی آورد

گلخانه پدر بعد از فوتش بیکار مانده بود و نمیتوانستم حتی داخل گلخانه بروم. تصمیم گرفتم تبدیلش کنم به اتاق مسکونی اما دقیقه آخر منصرف شدم و به بوته های خیار داخل گلخانه رسیدگی کردم. این گلخانه امروز نه تنها از بین نرفته چند برابر بزرگتر شده و درآمد بالایی برایم دارد. انواع محصولات ما را بشناسید.

خیار گلخانه ای

در هنگام کشت خیار گلخانه ای باید به‌ صورت هدفمند پرورش آن انجام بگیرد و این امر نیاز به کنترل شرایط آب‌ و هوایی میزان مواد مغذی موجود در خاک حجم پراکندگی و تراکم موجود و همچنین کنترل بیماریها و آفتها از مهم‌ترین نکات قابل‌توجه در کشت خیار گلخانه ‌ای محسوب می‌ گردد.

خیار اصولاً در زمینهایی که قابل کشت و از نظر آب‌ و هوایی شرایط بسیار مطلوبی داشته باشند کشت فراوانی نیز خواهند داشت. صیفیجات از دیرباز غذای اغلب مردم جهان بوده و روزانه از این محصولات در وعده‌های غذایی خود استفاده می‌ کنند به ‌همین‌ جهت مصرف بسیار بالایی در سرتاسر جهان دارد.

این امر باعث شده تا کشاورزان به فکر پرورش صیفی‌جات و به ‌خصوص خیار به روشهای مدرن که در واقع به افزایش حجم و بازدهی این محصول و همچنین بالا بودن کیفیت آن می ‌انجامد بپردازند و بتوانند پاسخگوی نیاز بازار باشند.

خیار گلخانه ای

خیار

همانطور که مطلع می باشید مصرف انواع خیار و گوجه فرنگی ارومیه درکشور بسیار بالا می باشد چراکه این میوه با توهجه به کاربرد و استفاده های بسیاری که در مصرف آن وجود دارد این میوه را بسیار با ارزش کرده است از این رو خیار گلخانه ای گالاردو صادراتی نیز یک نمونه از این نوع خیارهای بسیار باکیفیت می باشد که با استفاده از روش گلخانه ای تولید می شود.

ادامه مطلب  آیا از ضرر کنسرو نخود سبز اویلا در بارداری خبر دارید؟

ارتفاع بوته ویژگی اصلی زراعی است که برای اندازه گیری رشد عمودی و تواناییهای رشدی گیاه استفاده می شود و خیار یک سبزی گلخانه ای محبوب در شمال غربی ایران است و تولید آن عمدتا توسط آب و دما محدود می شود و با این حال، مطالعات کمی ارتفاع خیار رانده شده بر اساس آب و دما را در گلخانه های خورشیدی شبیه سازی کرده اند.

خیار

خیار ورامین

محصولات و انواع میوه خداوند همگی دارای فواید و مشخصه های منحصر به فرد است و از این رو خیارهای گلخانه ایی یزد و خیار ورامین محصولات با کیفیتی هستند که در کشت و بهره به آب فراوانی نیازمندند. خیارها به نوعی از خانواده کدوئیان اند و به عنوان گیاهی تک پایه ایی هستند که گلهای نر و ماده بر روی یک گیاه قرار دارند و البته گلهای نر از گلهای ماده بیشتر اند و قبل از گیاه ماده ظاهر می شوند. طول عمر نسبتا کوتاهی دارد و هوای سرد دوست دارد و در زمینه دسته بندی متخصصین آنها را به گیاهان سرد سال دسته بندی می کنند و از این رو گرمی بیش از اندازه هوا این گیاه را خراب مس کند و آن را دچار مشکل می کند.

 

خیار ورامین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا