اخبار جامعه

افغانی که 9 نفر را در تهران به آتش کشید

این جوان انتقام جو در اقدامی هولناک اهالی خانه ای در بازار قوام الدوله را به آتش کشیده و 9 نفر را راهی بیمارستان کرد که حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

ساعت 7 صبح روز شنبه 10 مهرماه، فریادهای چند نفری که درخواست کمک کردند و فریادهایشان در هم پیچیده شد، سکوت صبحگاهی ساکنان خیابان تهانی نزدیک بازار قوام الدوله در جنوب تهران را شکست. اهالی محله که برای شروع هفته از خواب بیدار می شدند و کاسبانی که می خواستند مغازه های خود را باز کنند، با شنیدن فریاد کمک به سمت سر و صدا رفتند و صدای جیغ هایی را دیدند که از خانه ای در حال سوختن می آمد.

سپس اهالی و کسبه آتش سوزی را به مرکز اورژانس 125 آتش نشانی شهرداری تهران گزارش کردند و با اقدامات اولیه سعی در نجات افراد گرفتار در حریق کردند. با اعلام این خبر به نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی، ماموران برای اطفای حریق و نجات زندانیان در محل حاضر شدند و در عملیاتی هماهنگ آتش را مهار کردند. این اتفاق در حالی رخ داد که با توجه به ماهیت حادثه و شعله ور شدن چند نفر، امدادگران اورژانس نیز در محل حاضر شده و پس از اطفای شعله، حادثه دیدگان را به نزدیکترین بیمارستان منتقل کردند.

پس از اطفای حریق، تحقیقات درباره علت و نحوه آتش سوزی آغاز شد و مشخص شد حادثه دیدگان مدتی است به این خانه قدیمی مراجعه کرده و در هر دو طبقه اتاقک اجاره کرده اند. آتش سوزی عمدی بوده و بررسی ها نشان می دهد که آتش افروز نیز دچار سوختگی شده و در آتشی که خود به راه انداخته گرفتار شده است.

ادامه مطلب  اجاره خانه ۱۰۰ متری در مناطق مختلف تهران چند؟

با این نتایج و شناسایی عامل آتش سوزی، عمدی بودن آتش سوزی به ماموران کلانتری 113 بازار اعلام شد و دقایقی بعد بازپرس ویژه قتل محمدمهدی براء از ماجرا مطلع شد. به این ترتیب بازپرس شعبه سوم اس.ک.پ به همراه کارشناسان پزشکی قانونی اداره دهم و تیم شناسایی وارد منزل دو طبقه ای شدند که ساعتی قبل در حال سوختن بود.

افغانی که 9 نفر را در تهران به آـش کشید

تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که متهم دقایقی قبل از مهار شعله های آتش به صورت مخفیانه وارد طبقه دوم شده و ابتدا 9 جوان را با بنزین پاشیده و سپس آنها را به آتش می کشد اما خود هنگام فرار خودسوزی کرده و توسط افراد دیگری به زمین می چسبد. مردم.

در حالی که فردی به پلیس آگاهی مراجعه و علت این حادثه را می داند، فرد مطلع مدعی شد که عامل آتش سوزی توسط یکی از قربانیان این حادثه مورد تجاوز قرار گرفته و بقیه واکنشی به این اقدام نشان نداده اند. انگیزه انتقام در دل این شخص می سوزد و باعث آتش سوزی می شود.

به این ترتیب تحقیقات از متهم 18 ساله به عنوان مرحله بعدی در دستور کار قرار گرفت اما وی ضمن تکذیب ماجرای تجاوز به گروه جنایی گفت: مدتی پیش از کشورم افغانستان به ایران آمدم و مدتی کار کردم. در خانه ای که ساکنانش مسکن داشتم اما با یکی از افراد آنجا اختلاف مالی داشتم و همین باعث شد که به صاحبخانه بگویند مرا بیرون کند. این در حالی بود که برادرم با تعدادی از مجروحان در مغازه های باب همایون کار می کرد و به دلیل اختلاف با آنها اخراج شده بود. بنابراین وقتی آنها خواب بودند به آنجا رفتم و آنها را روشن کردم.

ادامه مطلب  نامه خاص که چند کافه را به زیر تیغ پلمپ برد!

این مرد جوان ادامه داد: همین قصه ها برای من کافی بود تا با این 9 مرد قهر کنم زیرا آنها باعث شدند صاحبخانه من و برادرم را بیکار کند. بنابراین صبح زود مخفیانه از دیوار وارد خانه شدم. ابتدا روی 9 نفری که خواب بودند بنزین ریختم، سپس با فندکی که داشتم آنها را روشن کردم، اما حواسم نبود و پایم بنزین پاشیده شد و بعد که آتش را روشن کردم، پایم سوخت و آتش گرفتم. اول پایم سوخت و وقتی آتش زیاد شد دست و صورتم سوخت که نتوانستم فرار کنم.

با اعتراف صریح متهم آتش سوز، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مامور شدند تا با بررسی دوربین های مداربسته بازارچه قوام الدوله، تحقیقات لازم برای جمع آوری مدارک و مدارک این متهم را ادامه دهند.

در حال حاضر وضعیت جسمانی تعدادی از مجروحان که اهل افغانستان هستند وخیم گزارش شده و متهم برای بررسی جهات پنهان پرونده به پزشکی قانونی پولیس تحویل داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا