اخبار تکنولوژی

خبر بد برای علاقه مندان به آیفون

بر اساس تست سقوط انجام شده توسط سام کوهل یوتیوب، آیفون 15 پرو که دارای قاب تیتانیومی جدید و لبه های خمیده است، ممکن است بیشتر از آیفون 14 پرو در معرض ترک خوردن باشد.

در آزمایش، Kohl آیفون 15 پرو و ​​آیفون 14 پرو را از ارتفاعات و زوایای مختلف رها کرد. در حالی که هر دو گوشی در چند سقوط اول جان سالم به در بردند، آیفون 15 پرو پس از افتادن از ارتفاع نزدیک به 2 متری روی بتن آسیب زیادی دید. صفحه گوشی ترک خورده بود و شیشه پشتی آن شکسته بود و دیگر کار نمی کرد.

از سوی دیگر، آیفون 14 پرو پس از افتادن از همان ارتفاع همچنان عالی کار می کند. خراش ها و خش های جزئی وجود داشت، اما صفحه نمایش و شیشه پشتی آن سالم بود. کوهل نتیجه گرفت که لبه های خمیده آیفون 15 پرو ممکن است بیشتر از قاب تیتانیومی برای شکنندگی آن مقصر باشد. او پیشنهاد می کند افرادی که به طور معمول بدون قاب کار می کنند باید در مورد آیفون جدید تجدید نظر کنند.

اما توجه به این نکته مهم است که تست های دراپ همیشه علمی نیستند و نتایج بسته به عوامل مختلفی مانند سطحی که گوشی روی آن می افتد و زاویه ضربه می تواند متفاوت باشد. آزمایش‌هایی که معمولاً توسط برندها انجام می‌شود، در شرایط کنترل‌شده انجام می‌شوند و دستگاه‌ها از ارتفاعات مختلف روی سطح مشخصی رها می‌شوند. سپس از یک دینامومتر برای اندازه گیری نیروی ضربه استفاده می شود و نتایج برای تعیین دوام دستگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. با این حال، اگر نگران دوام آیفون خود هستید، خرید قاب می تواند راه حل خوبی باشد.

ادامه مطلب  گوگول مپ این مکان ها را نشان نمی دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا