سایر

دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی آرایشگاهی کوچک

برای مراقبتهای بهداشتی و اجرای استریل به صورت اصولی در صنایع، آزمایشگاه ها و مراکز پزشکی از اتوکلاو استفاده می شود.

Autoclave (به انگلیسی) دستگاهی است که از بخار تحت فشار برای نابودی تمامی باکتریها  ویروسها قارچها اسپورها که روی مواد یا تجهیزات دندانپزشکی قرار دارند استفاده می کند.

تمامی این موارد از لحاظ زمانی بسیار کوتاه است و بین 1 تا 60 دقیقه قابلیت تنظیم دارد. این مدل استریل کردن که به استریل گرم شهرت دارت به طور کارآمد حرارت را به مواد منتقل کرده تا رطوبت موجود در بخار ساختار پروتئین باکتری و اسپور را تخریب کند.

کاربرد اتوکلاو در پزشکی برای استریل با روش گرم بسیار زیاد است. علاوه بر این محصول از روشهای دیگر برای مثال استریل سرد هم می توان برای میکروب کشی لوازم استفاده کرد.اما در موارد بهداشتی، اصطلاح اتوکلاو معمولا برای توصیف استریل با بخار گرم استفاده می شود.

دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی آرایشگاهی کوچک

اصل اولیه و اساسی در دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی ، استریل انواع لوازم، مواد و تجهیزات با بخار است.

انواع مواد و تجهیزات با قرارگیری در فضای درست با قرار گرفتن در معرض بخار پرفشار و دما بالا در زمان مشخص استریل می شوند.

بنابراین همانطور که مشخص است 4 پارامتر اصلی استریل بخار، فشار، زمان، دما دستگاه اتوکلاو پزشکی می تواند اشغال فضای مناسب و کم بر روی میز با این 4 پارامتر برای استریل انواع لوازم کاربردی باشد.

چرخه استریل در انواع دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی بخار کلاس B به آسان قابل برنامه ریزی است.

در مدلهای جدید اتوکلاو پزشکی رومیزی می توانید از چرخه های استریل ذخیره شده در اتوکلاو استفاده کنید.

ادامه مطلب  قدم اول برای داشتن کسب و کار اینترنتی پولساز چیست

دستگاه اتوکلاو آرایشگاهی

اگر به بیمارستانها، دندانپزشکیها و یا مراکز فروش محصولات آرایشی و بهداشتی مراجعه کرده باشید به خوبی می دانید که دستگاه اتوکلاو آرایشگاهی چیست و البته ممکن است تجربه کار با آن را نیز داشته باشید این دستگاه ها قیمت مطلوب و مناسبی داشته که برای آلودگی زدایی و سترون سازی با استفاده از بخار آب کاربرد داشته و مورد استفاده در این مراکز مهم و بااهمیت قرار می گیرد.

این موارد کاملا با یکدیگر فرق می کند برای مثال در بیمارستانها عموما برای ضد عفونی کردن زباله های عفونی یا استریل نمودن تجهیزات و مواد پزشکی و جراحی از این دستگاه ها بهره گرفته می شود

یا در مراکز آرایشی و بهداشتی عموما شانه ها، دستگاه های اطلاح و رنگ مو و تجهیزات اصلاح و کاشت ناخن با این دستگاه استریل می شود به همین منظور کاربرد و موارد استفاده از این دستگاه ها به قدری بالاست که صحبت در خصوص آنها می تواند حتی تا چنین ساعت هم ادامه داشته باشد.

دستگاه اتوکلاو آرایشگاهی

برای آشنایی و شناخت بهتر با دستگاه اتوکلاو آرایشگاهی  و دیگر  تجهیزات اجازه بدهید تا کمی در خصوص روند توسعه این محصولات صحبت کنیم.

شاید برای تان جالب باشید بدانید که در قرن 16 میلادی استفاده از بخار آب برای از بین بردن عفونت و بیماریها بسیار رایج و عادی به نظر می رسید

تا اینکه در سال 1879 آقای چمبرلند توانست بعد از پنج سال تلاش بی وقفه موفق به توسعه و ساخت دستگاهی شود که ما امروزه آن را اتوکلاو می نامیم.

ادامه مطلب  زالویی که توانست مرا ثروتمند کند

احتمالا برای تان عجیببه نظر خواهد رسید که اگر بگوییم از آن زمان تا به اکنون روشهای استریل جر تغییرات جزیی تقریبا دست نخورده باقی مانده است ام این حال فناوریهای نظارت و ایمنی این دستگاه ها به طرز چشمگیری افرایش یافته است

آقای چمبرلند بر این عقیده بود که قرار گیری میکروارگانیسمها حتی ریزترین و جزئی ترین شان زمانی که در معرض بخار داغ قرار می گرد به نوعی باعث دناتوراسیون پروتئینهای ساختاری آنها شده و باعث نابودی آنها می شود.

قیمت دستگاه اتوکلاو کوچک

دستگاه اتوکلاو دستگاهی است که برای استریلیزاسیون مواد و ظروف استفاده می شود. واژه ی اتوکلاو از دو بخش اتو و کلاو تشکیل شده است. اتو به معنای اتوماتیک و کلاو به معنای کلید می باشد.

بنابراین دستگاه اتوکلاو، دستگاهی است که برای فرآیند استریل کردن (با استفاده از فشار بخار) بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

از این دستگاه در مراکز بهداشتی و درمانی، آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و میکرو بیولوژیکی و… بسیار استفاده می شود و از ملزومات این مراکز می باشد. همچنین، دستگاه اتوکلاو در فرآیند های صنعتی نیز کاربرد دارد که نیاز به فشار بسیار بالایی دارند.

قیمت دستگاه اتوکلاو کوچک

دستگاه اتوکلاو بهترین وسیله است برای استریل کردن وسایل. وسایل و موادی که درون دستگاه اتوکلاو کوچک  قرار می گیرند، باید توان تحمل دما و حرارت بالا را داشته باشند تا در داخل دستگاه و تحت حرارت بالا، از بین نروند و خراب نشوند.

لوازم و تجهیزات مختلف، مدت زمان مشخصی را با درجه حرارت های متفاوت در درون دستگاه می گذازند تا استریل شوند. وسایل و لوازم، در دمای 160 درجه ی سانتی گراد، مدت زمان 2 ساعت و در درجه حرارت 171، مدت زمان 1 ساعت باید فرآیند اتوکلاو آرایشگاهی را پشت سر بگذارند.

ادامه مطلب  همه آنچه که دارم مدیون پول هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا