اخبار سیاسی

دلارهای آزاد شده از کره چه می شود؟

بانک مرکزی اعلام کرد منابع ارزی آزاد شده کره جنوبی در حساب شش بانک ایرانی در قطر فعال است و همانطور که رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد، تمامی منابع مربوطه جزو ذخایر ارزی بانک مرکزی و حمایت ریالی

مصطفی کمری وفا – مدیر روابط عمومی بانک مرکزی – در توییتی تاکید کرد: منابع ارزی منتشر شده از سوی کره جنوبی که معادل 5 میلیون و 573 میلیون و 492 هزار یورو است، در حساب شش بانک ایرانی در قطر فعال است.

به گفته وی، با توجه به تاکید رئیس کل بانک مرکزی، تمامی منابع مربوطه جزء ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریالی بوده و در راستای منافع ملی و با هدف تقویت اعتبار استفاده می شود. ریال.

باید بگویم؛ چندی پیش بانک مرکزی اعلام کرد که حساب بانکی شش بانک ایرانی برای واریز منابع ارزی آزاد شده در بانک های قطری افتتاح شده و این منابع به زودی از طریق صرافی های بانکی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر این اساس انتقال منابع ارزی به این حساب ها در بانک های ایرانی برای مصارف ضروری به صورت مبادلات بانکی خواهد بود و با آزادسازی این منابع ارزی، بازار اسکناس با کاهش قیمت مواجه خواهد شد.

اکنون با توجه به جستجوهای فنی و دیپلماسی موفق که منجر به آزادسازی این منابع شد (که حدود هفت میلیارد دلار بود و در اواخر دهه 90 به صورت وون (پول ملی کره جنوبی) در بانک های کره جنوبی واریز شده بود. هیچ سودی وجود نداشت تامین نشد)، هزینه تبدیل ارز آن از وون به یورو نیز توسط دولت ثلاث پذیرفته شد و تمامی این منابع یورو به حساب شش بانک ایرانی در قطر واریز شد.

ادامه مطلب  ارتش آذربایجان وارد مرکز قره باغ شد

لازم به تاکید است؛ سایر منابع ارزی ایران نیز به زودی در دسترس خواهند بود که اخبار و آثار آن در بازار و مبادلات معاملاتی قابل مشاهده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا