اخبار تکنولوژی

سامانه ارسال پیامک انبوه مخابرات

بیایید یک بار برای همیشه این موضوع را حل کنیم و به بحث سامانه پیامک انبوه مخابرات یا پنل پیامک مخابرات، پایان بدهیم. خودِ مخابرات ارسال کننده پیام‌ و ارائه دهنده پنل نیست. بلکه اپراتورهایی مثل همراه اول و ایرانسل، گاهی در شرایط خاصی پیام ارسال می‌کنند که آن هم در شرایط بسیار خاصی است که برای همه کسب و کارها مناسب نیست.

اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و دیگر اپراتورهای تلفن همراه برای کسب درآمد، امکان ارسال پیامک به مشترکین خود را فراهم می‌کنند که برای هر کسب و کاری مناسب نیست. البته که این نوع ارسال پیامک از طریق اپراتورها، برای اشخاص حقیقی مناسب نیست و فقط در اختیار اشخاص حقوقی قرار می‌گیرد. این یعنی کسب و کارهای کوچک و آنلاین، امکان استفاده از این خدمات را ندارند.

سامانه پیامک مخابرات چیست؟

پنل اس ام اس در واقع نرم‌افزاری تحت وب است که شما با استفاده از گوشی موبایل یا لپتاپ خود می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید و ارسال پیامک‌های خود را مدیریت کنید.

معایب پنل پیامکی مخابرات

معایب پنل پیامکی مخابرات

  • مخابرات و اپراتورها، فقط با اشخاص حقوقی و کسب و کارهای بزرگ کار می‌کنند و امکان ارسال پیامک برای کسب و کارهای خرد را ندارند. در صورتی که ماهیت بازاریابی پیامکی به نحوی است که می‌تواند برای همه طیف کسب و کاری کاربرد داشته باشد و چه بزرگ و چه کوچک، از آن استفاده کنند.
  • اگر پنل ارسال پیامک انبوه تهیه کنید، می‌توانید از مزایای مختلف آن هم بهره‌مند شوید؛ به نوعی حتی می‌توان گفت این نوع امکانات در رقم زدن نتیجه خوبی برای کمپین تبلیغاتی شما بسیار هم مثبت است. اما در ارسال پیامک با اپراتورها، پیام شما بدون هیچ انتخاب و امکانی، به همه افراد ارسال می‌شود.
  • هنگام استفاده از اپراتورها، شما باید پیامک‌ها را به تعداد بسیار بالا ارسال کنید و نمی‌توانید برای تست و یا کمپین کوچک، از آن استفاده کنید.
ادامه مطلب  گوشی سامسونگ S23 Fe ، میان رده یا پرچمدار

بزرگ‌ترین ایراد پنل اس ام اس مخابرات

درباره معایب پنل پیامکی مخابرات و اپراتورهای همراه، صحبت کردیم و دلایل را مطرح کرده‌ایم؛ اما مهم‌ترین عیب و مشکل آن، همین اجبار ارسال در تعداد انبوه است. یکی از مزایای بازاریابی پیامکی، همین قیمت مناسب بودن آن است. تمام کسب و کارها در هر اندازه و سطحی می‌توانند از بازاریابی پیامکی برای رشد خود استفاده کنند.

وقتی ارسال در تعداد انبوه باشد، ممکن است تعداد زیادی از کسب و کارها، امکان هزینه چندانی نداشته باشند و خود به خود از این امکان بازاریابی محروم شوند. در صورتی که این نوع بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک هم بسیار مناسب است، دقیقا به همین علت مناسب بودن هزینه و تعرفه آن. اما با استفاده از سامانه‌ها می‌توان به میزان دلخواه، پیام‌ تبلیغاتی ارسال کرد.

خرید پنل اس ام اس از مخابرات

خرید پنل اس ام اس از مخابرات

همین طور که گفتیم، مخابرات خود ارائه دهنده پنل ارسال پیامک نیست و برای ارسال پیامک به صورت انبوه باید از شرکت‌هایی که این سرویس را ارائه می‌دهند، سامانه خریداری کنید. اپراتورهای مختلف برای کسب درآمد خود تحت شرایط خاصی، با تعرفه و قیمت بالایی در تعداد بسیار بالا و انبوه، برای کسب و کارهای کلان، ارسال پیامک دارند. به همین دلیل در ارسال توسط اپراتورها، هزینه ارسال اس ام اس انبوه بالا خواهد بود.

نکته بسیار مهم این است که شما هنگام تهیه سامانه پیامکی، می‌توانید روش ارسال پیامک را خودتان انتخاب کنید؛ یعنی ارسال منطقه‌ای، استفاده از بانک شماره مشاغل یا روش ارسال از دکل ایرانسل و همراه اول، در صورتی که هنگام ارسال با اپراتور، هیچ کدام از این گزینه‌ها وجود ندارد و پیامک فقط به کاربران همان اپراتور ارسال می‌شود.

ادامه مطلب  راهنمای خرید دوربین مداربسته سیم کارت خور

انتخاب روش ارسال پیامک، مشخص می‌کند مخاطبان شما چه کسانی هستند و پیام شما به دست چه کسانی خواهد رسید. در نتیجه اهمیت زیادی دارد که در انتخاب روش ارسال‌تان، حساسیت و وسواس به خرج دهید. متن شما هر چه جذاب باشد و در زمان مناسب ارسال شود، اگر به دست افراد مناسب نرسد، نتیجه خوبی نخواهد داشت.

جایگزین پنل مخابرات چیست؟

بهترین و مفیدترین جایگزین برای پنل مخابرات، تهیه سامانه پیامکی است؛ تهیه سامانه پیامکی به جای استفاده مستقیم از اپراتورها، تقریبا از همه جهات سودمندتر است.

  • با تهیه پنل پیامکی، تمام امکانات مورد نیاز برای مدیریت کمپین، در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ از تمام مراحل انتخاب روش ارسال تا زمان بندی و … همگی نیاز به امکاناتی دارد که بتوانید به نحوی موثر پیام خود را ارسال کنید.
  • وقتی پیامک انبوه خود را از طریق پنل ارسال کنید، هزینه و تعرفه ارسال برایتان کم‌تر خواهد بود.
  • با پنل پیامکی، هر تعداد که مایل باشید، می‌توانید پیامک ارسال کنید و لازم نیست حتما پیامک‌تان، به تعداد بسیار بالا باشد.
  • پنل پیامکی در اختیار تمام کسب و کارها -چه کوچک و چه بزرگ- قرار می‌گیرد و تمام شخصیت‌های حقیقی و حقوقی می‌توانند پیامک خود را ارسال کنند.
  • مدیریت ارسال پیامک‌ها با استفاده از پنل پیامکی، بسیار راحت‌تر و قابل اطمینان‌تر از ارسال با اپراتورهاست. در ارسال با اپراتورها، گزارشی دریافت نخواهید کرد و به مرور زمان نمی‌توانید مراحل مختلف ارسال را پیگیری و بررسی کنید. در صورتی که ارسال با سامانه، گزارشی از ارسال‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.
  • در ارسال با سامانه، تمام مراحل را خودتان بنا بر شناختی که از کسب و کارتان دارید، تعیین و مشخص می‌کنید. اینکه پیام چه زمانی ارسال شود، با استفاده از چه روشی ارسال شود و مخاطبان آن چه کسانی باشند. در صورتی که درباره ارسال با اپراتورها، شما در هیچ یک از این موارد دخالتی ندارید.
ادامه مطلب  10 راه کار بهبود سئو سایت

نمایندگی پنل پیامک مخابرات

به نوعی می‌توان گفت مخابرات و دیگر اپراتورها، به وسیله شرکت‌هایی که سامانه پیامکی دارند، امکان ارسال پیامک به شکل انبوه را برای کسب و کارها فراهم می‌کنند. این شرکت‌ها مثل سامانه پیامکی آموت، امکان اعطای نمایندگی هم دارند. شما به عنوان واسط بین مشتریان خودتان و سامانه پیامکی آموت، می‌توانید ارسال پیام‌ها را با تعرفه نمایندگی انجام دهید.

این نوعی کسب و کار مستقل است؛ شما می‌توانید پنل نمایندگی سامانه پیامک آموت را با تمام امکانات آن دریافت کنید. در این پنل، هزینه ارسال برای شما با تعرفه نمایندگی حساب می‌شود که به نوعی می‌توان گفت حاشیه سود امنی برای شما خواهد بود.

مرجع:

https://www.amootsms.com/send-bulk-sms

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا