اخبار جامعه

سرنوشت بنزین چه خواهد شد؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: به دولت اجازه داده ایم به جای اینکه بنزین خودرو بدهیم، این سهمیه را به سرپرستان خانوار یا افراد بدهد.

روزنامه دنیای اختاز از محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره سرنوشت قیمت بنزین در لایحه هفتم توسعه سوال کرد.

سرنوشت بنزین چه خواهد شد

بخشی از سخنان زنگنه را در ادامه می خوانید:

در برنامه هفتم از قیمت گاز آزاد صحبت نکردیم. در ماده 31 برنامه هفتم توسعه آمده بودیم که «دولت مجاز است با رعایت عادلانه توزیع درآمد، مبارزه، اقدامات لازم را برای نفع مساوی ایرانیان مقیم کشور، بر اساس سرپرست خانوار انجام دهد. با قاچاق و بهینه سازی مصرف انرژی بر اساس آیین نامه اجرایی مصوب هیات وزیران.» از یارانه حامل های انرژی با امکان تبادل سهمیه بین همه ذی نفعان، یعنی به دولت اجازه دادیم این را واگذار کند. سهمیه به سرپرست خانوار یا افراد به جای بنزین دادن به خودرو و این سهمیه بین مشمولان تقسیم می شود و قابل معاوضه نیز می باشد تا افرادی که این سهمیه را دارند اما تمایلی به استفاده از آن ندارند، بدهند. آن را به دیگران

همچنین در این ماده آمده است که قیمت یارانه ای بنزین در طول برنامه تغییر نمی کند. دولت حق دارد سهم مردم یا خودروها را کم کند و ماهیانه 30 لیتر یا 60 لیتر کند و ما این حق را به دولت داده ایم. اما از طرفی قیمت بنزینی که به عنوان سهمیه داده می شود نباید در طول برنامه تغییر کند. اما جدا از بنزین یارانه ای، قیمت بنزین آزاد تغییر می کند یا خیر. ما این اختیار را به دولت داده ایم تا در این راستا تصمیم گیری کند.

ادامه مطلب  آتش‌سوزی در یک ساختمان دو طبقه در بازار کفش تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا