اخباراخبار اقتصادی و بازرگانی

شرایط واردات خودرو برای جانبازان اعلام شد!

به گزارش خبرداغ واردات خودرو برای جانبازان تسهیل شد و با همکاری بنیاد شهید این اتفاق خوشایند برای جانبازان رخ خواهد داد.

رییس سازمان توسعه تجارت ضمن تشریح آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان، گفت: امیدواریم با همکاری بنیاد شهید بتوانیم تا پایان سال روند واردات خودرو برای جانبازان را محقق کنیم.

ییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه امیدواریم تا پایان امسال با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، روند واردات خودرو برای جانبازان را داشته باشیم، گفت: مقرر شده شرکت های واردکننده خودرو در پورتال خود، فضایی را برای معرفی و ثبت نام خودرو ویژه جانبازان و ایثارگران باز کنند.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: شرکت های واردکننده خودرو برای واردات خودروی جانبازان اعلام آمادگی کرده اند. شرکت ها درخواست خود را داده اند و ما در حال بررسی مدل ها و برندهای پیشنهادی آنها هستیم. احتمالا هفته جاری شرکت های واردکننده امکان ثبت نام جانبازان را در پورتال خود ایجاد خواهند کرد زیرا مقرر شده شرکت ها در پورتال خود، فضایی تعبیه کنند تا برندها و مدل های تاییدشده برای واردات ویژه جانبازان را اعلام کنند.

وی بیان داشت: گام اول اعلام خودروها در سایت های واردکننده خودرو و ثبت است و گام بعدی پس از اعلام خودروها از سوی شرکت های واردکننده، ثبت نام جانبازان است.

ضیغمی اظهار داشت: بعد از اعلام اسامی خودروها در سایت شرکت های واردکننده خودرو، جانبازان در مرحله بعد و پس از اطلاع رسانی، می توانند برای ثبت نام این خودروها به پورتال شرکت ها مراجعه کنند.

رییس سازمان توسعه تجارت بیان داشت: پس از ثبت نام جانبازان، اسامی به بنیاد شهید اعلام خواهد شد تا براساس ارزش خودرو نسبت به تایید اسامی ارسال شده، اقدام کنند. اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران اسامی جانبازان را تایید کند، سهمیه واردات خودرو را به میزان مشخص شده برای شرکت ها باز می کنیم تا این شرکت ها بتوانند ثبت سفارش و واردات خودروها را انجام بدهند.

ادامه مطلب  چرا حباب سکه نمی ترکد؟

ضیغمی بیان داشت:  ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدأ برای جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو و برای جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۹ درصد تا سقف ۲۵ هزار یورو است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه مسیر واردات خودرو برای جانبازان در حال طی شدن است، اظهار داشت: البته هر خودرویی امکان واردات ندارد و باید خودرویی وارد شود که در کشور خدمات پس از فروش دارد.

رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه واردات خودرو برای جانبازان در انتظار اعلام شرکت های واردکنندگان خودرو است، گفت: مقرر شده شرکت ها خودروهایی که توسط سازمان توسعه تجارت تایید شده را در پورتال خود اعلام کنند تا جانبازان بتوانند برای ثبت نام به پورتال آنها مراجعه کنند.

ضیغمی در مورد جلسه هفته گذشته با شرکت های واردکننده خودرو گفت: در مورد ایجاد پورتال ازسوی شرکت ها جمع بندی های لازم انجام شد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه امیدواریم با همکاری بنیاد شهید بتوانیم تا پایان سال روند واردات خودرو برای جانبازان را داشته باشیم، گفت: بخش قابل توجهی از شرکت های واردکننده خودرو برای واردات خودروی جانبازان اعلام آمادگی کرده اند.

ضیغمی افزود: ازآنجا که تعداد جانبازان زیاد نیست باید برای شرکت ها صرفه داشته باشد که این تعداد خودرو را وارد کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا