اخبار گوناگون

شرکت خودرو سازی لکسوس هم وسوسه شده پیکاپ بزند

رئیس لکسوس اعلام کرده است که در صورت وجود تقاضای مناسب، این شرکت تولید پیکاپ برقی را آغاز می کند، اما آیا پیکاپ لکسوس ساخته می شود؟

تاکاشی واتانابه، رئیس لکسوس، اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژاپن اعلام کرد که اگر تقاضای خوبی از سوی مشتریان برای یک پیکاپ لوکس و کاربردی وجود داشته باشد، طرح تولید وانت برقی را نیز در برنامه خود قرار خواهیم داد. پیکاپ ها متفاوت خواهند بود.

پیکاپ لکسوس در راه است

به گفته رئیس لکسوس، وانت این شرکت کاملاً متفاوت از وانت های تویوتا مانند توندرا، تاکوما و هایلوکس خواهد بود. زیرا لکسوس قصد دارد یک پیکاپ الکتریکی تولید کند و بنابراین آن را بر اساس پیکاپ های احتراق داخلی فعلی تویوتا توسعه نخواهد داد. همچنین پیکاپ لکسوس به گونه ای طراحی خواهد شد که نیاز مشتریان مختلف را برآورده کند و در صورت وجود تقاضای کافی برای این محصول، طرح ساخت آن نیز در دستور کار قرار گیرد.

از آنجایی که لکسوس، به عنوان برند لوکس تویوتا، تنها بر روی محصولات سواری تمرکز دارد، ساخت وانت یک حرکت عجیب است. البته این شرکت در سال 2019 با معرفی مینی ون LM نشان داد که می تواند چنین خودروهای مفیدی را در سبد محصولات خود قرار دهد.

مینی ون LM به عنوان یک خودروی لوکس و گران قیمت در ابتدا تنها در بازار چین عرضه شد و از ابتدای سال 2023 در نسل دوم خود به بیش از 60 کشور جهان از جمله ژاپن، استرالیا و برخی کشورهای اروپایی راه یافت.

لازم به ذکر است که تاکنون هیچ یک از برندهای لوکس نتوانسته اند در بازار پیکاپ ظاهر شوند. به عنوان مثال، شرکت لینکلن با پیکاپ بلک وود و برند کادیلاک با پیکاپ Escalade EXT به موفقیت نرسیدند.

ادامه مطلب  با این نوشیدنی کنترل قند خوب مثل آب خوردن خواهد بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا