اخبار سیاسی

عربستان نخستین نیروگاه هسته ای خود را می سازد

وزیر انرژی عربستان سعودی از برنامه کشورش برای ساخت اولین نیروگاه هسته ای خود خبر داد.

به گزارش شما، «عبدالعزیز بن سلمان» در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین اعلام کرد که ریاض قصد دارد اولین نیروگاه هسته ای را برای حمایت از «توسعه ملی» بسازد.

وی بر پایبندی عربستان سعودی به سیاست ملی انرژی هسته ای خود که بالاترین استانداردهای شفافیت، قابلیت اطمینان و ایمنی را تضمین می کند، تاکید کرد و تصریح کرد: ریاض به سهم مثبت انرژی هسته ای در امنیت انرژی و مزایای اجتماعی و اقتصادی آن اعتقاد دارد.

عربستان نخستین نیروگاه هسته ای خود را می سازد

وزیر انرژی عربستان سعودی تصریح کرد: بر اساس این رویکرد، ریاض در تلاش است تا با همکاری نزدیک با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اساس بهترین تجربیات بین‌المللی در این زمینه، استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را در زمینه‌های مختلف توسعه دهد. مشاوره تخصصی آژانس برای بهره گیری از توسعه زیرساخت ها و توانمندی های انسانی از جمله پروژه ملی انرژی هسته ای و ساخت اولین نیروگاه هسته ای کشور.

وی گفت: عربستان سعودی بر اهمیت تلاش‌های بین‌المللی و هماهنگی این تلاش‌ها برای اجرای مفاد معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای تاکید می‌کند و مقابله با گسترش سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه و خاورمیانه را ضروری می‌داند. اجرای کامل قطعنامه شماره 1995 د برای ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای در منطقه.”

ادامه مطلب  پوتین با وزیر خارجه چین دیدار می‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا