اخبار سیاسی

محقق شدن توافق با عربستان تا چند ماه یا چند سال آینده

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستیابی به توافق صلح با عربستان را ظرف چند ماه یا چند سال ممکن دانست.

به گزارش خبرداغ به نقل از ایلنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز – جمعه گفت که احتمال دستیابی به توافق صلح با عربستان وجود دارد که می تواند ظرف چند ماه اجرایی شود و یا چند سال به تعویق بیفتد.

نتانیاهو گفت: «ما هر روز به صلح نزدیک‌تر می‌شویم و در چند ماه آینده فرصتی وجود دارد، اما اگر این کار را نکنیم، چند سال به تاخیر می‌افتد». زمانی که 3 رهبر و 3 حزب آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل به نتیجه می رسند، شانس موفقیت افزایش می یابد.

وی افزود: فلسطینی ها باید بخشی از توافق باشند و می توانند از این توافق منتفع شوند.

نتانیاهو در پاسخ به سوالی درباره اختلافات درون دولت در مسیر عادی سازی توافق با عربستان سعودی گفت: توافق با عربستان امنیت اسرائیل را تهدید نمی کند و همه در هر نوع توافقی در آینده شرکت خواهند کرد. ”

وی با اشاره به اینکه با اعضای ائتلاف اختلاف و تناقض وجود دارد اما می تواند موانع را پشت سر بگذارد و در این زمینه موفقیت کسب کند، گفت: صلح با عربستان باعث ایجاد کریدوری از آسیا به اروپا می شود. من در آن سمت حرکت می کنم. رسیدن به این هدف امکان پذیر است. برای ایجاد خاورمیانه جدید و حرکت از اسرائیل به قاره های دیگر می توان تاریخ ساخت و به دستاورد بزرگی دست یافت.

ادامه مطلب  پروازهای ایران به ارمنستان و آذربایجان لغو شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا