اخبار جامعه

نامه خاص که چند کافه را به زیر تیغ پلمپ برد!

نامه رئیس دانشگاه تهران به رئیس کمیته فرهنگی مجلس در خصوص حذف و جمع آوری سفره خانه های این دانشگاه خبرساز شد.

پیمان موسوی روزنامه نگار با انتشار نامه رئیس دانشگاه تهران نوشت:

رئیس دانشگاه تهران در این نامه با افتخار از حذف و جمع آوری کافه های اطراف تهران که ساختمان آن ها در اختیار دانشگاه بود نوشت و اعلام کرد کافه پنجره، کافه ایما، کافه برکه، کافه سکو و …. بنا به درخواست و دستور این دانشگاه تعطیل می باشد. دلیل؟ باور نکردنی: «جلوگیری از گسترش فرهنگ بیگانه»، «حفاظت از فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی» و «جهاد علمی پژوهشی دانشگاه کارآفرین»!

نامه خاص که چند کافه را به زیر تیغ پلمپ برد! 2

در این نامه همچنین از تعطیل نشدن کافه گدار که رئیس دانشگاه تهران آن را خلاف شئونات اسلامی می داند، ابراز نارضایتی می کند و قول می دهد این کافه نیز در آینده نزدیک تعطیل شود.

مهم ترین نکته نامه این است که رئیس دانشگاه حتی فعالیت سفره خانه هایی که در اختیار دانشگاه نیستند را زیر سوال می برد و می گوید «همکاران و کارگزاران وظایف خود را جدی می گیرند». این وضعیت مهم ترین نهاد علمی کشور و ریاست آن است. زیاده روی نیست

رضا رشیدپور مجری معروف نیز در توییتر خود در این باره نوشت:

دوستان عزیز حامی دولت، این نامه توسط رئیس دانشگاه تهران نوشته شده است. لطفاً در چند کلمه توضیح دهید که چنین اقداماتی چه تأثیر مثبت و دلگرمی بر مردم دارد؟ همچنین اگر ارتباط اصلی تعطیلی مشاغل حلال را برای مردم و دانشگاه تهران توضیح دهید ممنون می شوم. متشکرم.

 

ادامه مطلب  سرنوشت بنزین چه خواهد شد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا