اخبار جامعه

هشدار: لینک هایی که در تعطیلت نباید باز کنید

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا از افزایش فعالیت مجرمان سایبری در زمینه برداشت غیرمجاز از حساب های مالی هموطنان به دلیل تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی پیش رو خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: بر اساس تحلیل پرونده های قضایی واصله به پلیس فتا و تجربیات عملی ادوار گذشته، با نزدیک شدن به پایان هفته یا مقام مسئول، میزان جرایم سایبری افزایش می یابد. تعطیلات. فعالیت پیشگیرانه کلیه رده های پلیس فتا، ناحیه و شهرستان، ایجاد تمهیدات لازم برای رصد و برخورد با هر پدیده مجرمانه و پاسخگویی حضوری و تلفنی به درخواست های هموطنان است.

وی افزود: این روزها مجرمان سایبری ترفندهای مجرمانه خود در ارسال لینک های آلوده را افزایش می دهند، ترفندی که این روزها شاهد افزایش آن هستیم.

هشدار: لینک هایی که در تعطیلت نباید باز کنید

سرهنگ پاشایی ادامه داد: کلاهبرداران با ارسال این لینک بر اساس پیام های پزشکی قانونی با ترفند نصب لینک روی گوشی موبایل کلاهبرداری می کنند. یک پورتال جعلی منتقل می شود و حساب هک می شود و پول برداشت می شود. پس از هک شدن اکانت شخص، کلاهبردار تلفن همراه شخص را هک کرده و به آن دسترسی پیدا می کند و این پیامک ها را از طریق آن ارسال می کند.

وی افزود: هموطنان توجه داشته باشند که هیچ سازمان، دولت و دستگاه اجرایی کشور از شماره تلفن شخصی برای ارتباط با مردم و ارسال اطلاعیه استفاده نکند. و هر جا پیامکی از طریق شماره خصوصی ارسال می شود، چه در پیام رسان های محلی یا غیر محلی و چه به صورت پیامک تقلبی، به هیچ عنوان روی آن کلیک نکنید.

ادامه مطلب  با حقوق یک روز کارگر چه چیزی می‌توان خرید؟

سرهنگ پاشایی در خاتمه گفت: در صورت فریب کلاهبرداران سایبری می توانند در هر ساعت از شبانه روز از خدمات پلیس فتا 96380 استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا