اخبار گوناگون

همه چیز درباره روغن آب صابون

روغن آب صابون چیست؟

آب صابون را روغن محلول در آب و روغن محلول در روغن می نامند. انواع مختلفی از این روغن وجود دارد؛ از جمله روغن آب صابون طبیعی و روغن آب صابون مصنوعی که به صنعتی هم معروف است. این روغن در صنایعی مثل آسیاب استفاده می شود. ماده ای روغن مانند است که می توان آن را با آب مخلوط کرد. محلول شیری رنگ است که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.

این محصول به صورت امولسیون تولید شده و به سادگی با آب و مواد افزودنی ترکیب می شود. در عملیات فلزکاری، روغن آب صابون باعث خنک شدن می شود و از تولید گرما و اصطکاک بین اجزا جلوگیری می کند.

این محلول کف نمی کند و در برابر زنگ زدگی مقاوم است. بسیاری از فرآیندهایی که به ترکیب آب و روغن نیاز دارند، از روغن آب صابون استفاده می کنند. به عبارت دیگر، از مخلوط آب و روغن در عملیاتی که نیاز به خنک کاری و روانکاری دارد، استفاده می شود. آب برای خنک کردن و روغن برای روانکاری استفاده می شود.

هنگامی که عملیات نیاز به خنک سازی بیشتری دارد، از امولسیون نازک تر و آب صابون استفاده می شود؛ در حالی که زمانی که عملیات نیاز به روان کاری دارد، از امولسیون غلیظ تر استفاده می شود. وظیفه اصلی روغن آب صابون، جلوگیری از واکنش فلزات و همچنین جلوگیری از چسبیدن قطعات و ابزار به یکدیگر است؛ به همین دلیل، در هنگام چرخش به دلیل چرخش و برش قطعات، قطعات بریده شده، می توانند چسبناک شوند.

قیمت روغن آب صابون

برای خرید روغن آب صابون و دریافت قیمت روغن آب صابون کافیست ابتدا لیست محصولات را در سایت روغن کیان ببینید و برند مورد نظرتان را انتخاب کنید و با شماره های موجود در سایت تماس برقرار کنید و آخرین قیمت را از کارشناسان روغن کیان بگیرید.

روغن سیلیکون چیست؟

یکی از مشکلات نگهداری از تجهیزات صنعتی، ساختمانی و الکترونیکی، تمیز کردن آن ها است؛ مثلا برای تمیز کردن یک دستگاه علف تراش، باید از چه ماده ای استفاده کرد که هم باعث تمیزی آن شود و هم در کارکرد و روانکاری آن مفید باشد؟ بهترین ماده برای تمیزکاری و روانکاری وسایل مکانیکی و الترونیکی روغن سیلیکون است.

ادامه مطلب  عکس جدید وایرال شده جنیفر لوپز را ببینید!

روغن سیلیکون (Silicone Oil) از اتم های متناوب اکسیژن و سیلیکون تشکیل شده است و غیر سمی، غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر آتش است. روغن سیلیکون یا روان کننده سیلیکون، ماده ای ساخته شده از مواد پلیمری مصنوعی است و به دلیل خواصی که دارد، در صنایع مختلف از ساخت دارو گرفته تا استفاده به عنوان روان کننده (در تردمیل، خودرو و…) به کار برده می شود.

این روغن رنگی شفاف دارد و برای تمیزکاری و روانکاری کاربرد دارد. از روغن سیلیکون برای نگهداری مواد غذایی، بطری و کنسور، رانکاری تردمیل، تولید روکش کاغذی مواد غذایی و بسته بندی مواد غذایی، واشر و مهره، لاستیک سازی، لوله سازی، ساخت پولیش و واکس ها، داروسازی، خودروسازی، هوا و فضا استفاده می شود.

این روغن قدرت روان کنندگی زیاد و مقاومت حرارتی و برودتی خوب ( ۳۵۰+ درجه تا ۵۰- درجه) و عایق بودن در مقابل الکتریسیته و بی رنگ و بی بو بودن و همچنین ویژگی و مشخصات دیگری مثل براقیت دادن، قدرت جدا کنندگی دارد و به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد.

 • این ماده به دلیل کشش سطح پایین به راحتی بر روی سح پخش می شود و در مقایسه با روغن های هیدروکربنی و مواد معدنی از تراکم بالایی برخوردار است
 • پلیمرهای سیلوکسان دارای خواص دی الکتریک خوب و مقاومت بالا و قابل ملاحظه ای در برابر تنش، اکسیداسیون و هیدرولیز است
 • معمول ترین روغن های سیلیکونی ترکیبات خطی پلی سیلوکسان هستند. این مواد پایداری بالایی دارند و در دماهای بالا انعطاف پذیری خود را نیز حفظ می کنند، پلی دی متیل سیلوکسان پلیمری سیلیکونی به حساب می آید.
 • می توان به این ماده گروه هایی مانند فنیل، وینیل، ابوکسید یا آمینو اضافه نمود تا پلیمری با خواص منحصر به فرد تولید کرد.
 • اسکلت اصلی ساختار ترکیب فوق و با سایر پلیمرهای سیلوکسان است.
 • روغن های سیلیکون از زنجیره های تکرار شونده ی سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده اند که هر اتم سیلیکون نیز دارای ۲ اتصال بر پایه کربن است که بیشتر آن ها گروه های متیل است.
ادامه مطلب  خرید میوه خشک مخلوط

قیمت روغن سیلیکون

شما می توانید برای خرید روغن سیلیکون و دریافت قیمت روغن سیلیکون با کارشناسان روغن کیان تماس بگیرید و سفارش خود را در گریدهای مختلف ثبت کنید.

گریس صنعتی چیست؟

چند تعریف از گریس وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:

 • گریس ماده روانکاری است که در ساختار آن از پرکننده استفاده شده تا بتواند به قطعات متحرک چسبیده و تحت نیروی جاذبه و یا فشار کارکرد، قطعه جدا نشود.
 • گریس ماده ای جامد و یا نیمه جامد است که از ترکیب یک پرکننده در داخل روغن ساخته شده است.
 • گریس ماده ای جامد یا نیمه جامد است که از مشتقات نفتی و صابون و پرکننده تشکیل شده است.

اما مهمترین تعریف، تعریف انجمن مواد اولیه آمریکا (ASTM) است که گریس صنعتی را اینگونه تعریف می کند:

محصولی جامد یا نیمه جامد از عوامل غلیظ کننده در روان کننده مایع، سایر مواد موجود در خصوص موارد ویژه را نیز می توان در این تعریف گنجاند.

گریس ها برای مکانیسم هایی استفاده می شود که فقط به ندرت ممکن است روغن کاری شوند. آن ها همچنین به عنوان سیلانت عمل می کنند تا از ورود آب و مواد غیر قابل فشار جلوگیری کنند. یاتاقان های روغنی به دلیل ویسکوزیته بالا دارای ویژگی اصطکاک بیشتری هستند.

دستگاه ها و تجهیزات صنعتی متعددی در فرآیندهای مختلف صنعتی استفاده می شوند. آن ها گرما را برای تسهیل حرکت فراهم می کنند و برای شروع حرکت، نیرو می گیرند. این اجزا بر روی هم حرکت می کنند که ممکن است به هم فشار وارد کنند یا ان ها را مجبور به برخورد و ایجاد اصطکاک کنند. این اصطکاک، در دراز مدت ممکن است قطعات را خراب کند، طول عمر آن ها را کاهش دهد و باعث اتلاف انرژی شود که در نهایت منجر به خرابی و فرسایش سیستم می شود. هدف روان کننده ها جلوگیری از فرسایش است. گریس صنعتی یکی از این روانکارها است که در عملیات صنعتی مهم و موثر است.

یکی از مزایای استفاده از گریس این است که می توان از آن در مناطق خاصی (بلبرینگ چرخ ها) به جای روغن برای روانکاری استفاده کرد. فونداسیون صابونی ایجاد کننده گریس که ترکیبی با روغن پایه و مواد افزودنی، نتیجه دلخواه را به ما می دهد و تاثیر به سزایی در نوع کاربرد گریس ها دارد.

ادامه مطلب  نوشته خاص روی سنگ قبرِ حسین منزوی

انواع گریس صنعتی

گریس صنعتی اغلب با مواد دیگر ترکیب می شود یا به تنهایی به عنوان روان کننده استفاده می شود. همانطور که قبلا گفته شد، گریس صنعتی برای روانکاری قطعات متحرکی که ممکن است در حین کار با هم برخورد کنند، استفاده می شود. این ماده شیمیایی معمولا در حالت نیمه جامد یافت می شود و معمولا از نفت به دست می آید.

کاربرد گریس صنعتی

گریس صنعتی بیشتر برای دستگاه ها و کاربردهایی استفاده می شود که به دلیل مشکلات عملکردی ناشی از مقدار بیش از حد باقیمانده در برخی ابزارها یا تجهیزات، روغن کاری امکان پذیر نیست. به منظور جلوگیری از ورود آب و مواد قابل تراکم، گریس ها به عنوان درزگیر نیز عمل می کنند. به دلیل ویسکوزیته بالا، یاتاقان های روغن کاری شده با گریس، ادعا می شود که ویژگی های اصطکاک بسیار بیشتری دارند.

اگر بخواهیم به صورت تیتر وار از ویژگی انواع گریس و کاربردهایش بگوییم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • گریس ها مثل مانعی در برابر گرد و خاک عمل می کنند
 • هزینه استفاده از گریس در قطعه های آب بندی و کاسه نمدها بسیار مقرون به صرفه تر است
 • تعداد دفعه های روانکاری با گریس، بسیار کمتر از روغن های صنعتی است و همین امر باعث می شود که هزینه و تعمیر آن را کاهش می دهد
 • با برخی از گریس ها حتی مشکل روانکاری مجاورت با اب را نداریم
 • گریس ها باعث کاهش صدا هم می شوند
 • بر خلاف روغن های صنعتی، بسیاری از گریس ها در دماهای مختلف کاربرد دارند

قیمت گریس صنعتی

برای دریافت قیمت گریس صنعتی کافیست ابتدا لیست محصولات را در سایت روغن کیان ببینید و برند مورد نظرتان را انتخاب کنید و با شماره های موجود در سایت تماس برقرار کنید و آخرین قیمت را از کارشناسان روغن کیان بگیرید.

قیمت گریس بهران

برای دریافت قیمت گریس بهران با ما در تماس باشید.

منبع مقاله بازرگانی روغن کیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا